Akcie na pražské burze prý nabídnou i třetinový roční zisk

Finance, hazard a limonády, právě na těchto adresách by se měli poohlédnout investoři chtiví českých akcií. Alespoň tak praví lednová burzovní doporučení domácích i zahraničních finančních domů, zvěstující sázkám na tyto sektory i desítky procent ročního zisku.

Burzovní palác
2.2.2016 7:32   |  

Výrazně levněji oproti konkurentům na srovnatelných zahraničních burzách vidí akcie Kofoly experti České spořitelny. „Zlepšující se situace na českém a slovinském trhu by měla v následujících třech letech vést k tříprocentnímu ročnímu růstu zisku EBITDA,“ uvádí analytik banky Petr Bártek.

Spořitelna vidí akcie Kofoly v ročním horizontu o čtvrtinu dráže a lesk titulu zvyšuje až dvouprocentní dividenda. Ještě dále jdou na cestě optimismu analytici z Wall Street.

Bankéři Goldman Sachs věří akciím Erste, jejich aktuální cena kolem sedmi stokorun prý neadekvátně podceňuje skutečnou hodnotu rakouské banky.

Kdo z burziánů nakoupí, zhodnotí podle Goldman Sachs svou investici do roka o třetinu. Trio lednových tipů uzavírá Fortuna. I zde se má roční výnos počítat ve dvou cifrách, na dvanáct procent sází opět Česká spořitelna.

S rozmyslem a notnou dávkou opatrnosti by naopak měli spekulanti sázet na energetiku a telekomunikace, akcie zástupců obou odvětví jsou prý vzhledem k poměrům v jejich byznysu předražené.

Akcie O2 podle J&T Banky do roka sleví o čtyři procenta, bankéři Deutsche Bank dokonce varují před cenovkou 183 korun. Pro investory by to znamenalo čtvrtinový odpis vkladu. Němečtí bankéři se obrátili zády i k ČEZ. Akcie prý do roka klesnou o šest procent.


Čtěte také:

Pražská burza: Vymírající trh

Pražské burze hrozí úbytek titulů, dvě firmy možná odejdou

Jaroslav Bukovský Autor: Jaroslav Bukovský redaktor deníku E15

Komentáře

Čtěte také

Lékařská komora prohrála, Číňané mohou dál léčit Čechy

Lékařská komora prohrála, Číňané mohou dál léčit Čechy

Čínští lékaři mohou dál působit ve Fakultní nemocnici v Hradci Králové, a to na základě výjimky ministerstva zdravotnictví. Tradiční čínská medicína se tak dál bude prosazovat v… více

Mobilní web