Analytici: Banky a hazard čeká zhodnocení až o padesát procent

Akcie bankovního byznysu patří v Česku mezi nejvíce podceňovaný burzovní artikl, letošní averze investorů vůči sektoru prý růstové šance finančních titulů jen podtrhla. Tvrdí to experti ze zhruba desítky analytických domů z obou stran Atlantiku, kteří si vzali během února na paškál akcie v tuzemsku působících bank. Tajným únorovým tipem pro spekulanty nedůvěřující bankám jsou prý pak akcie hazardu.

Růstu Fortuny mohou pomoci letošní velké sportovní akce.
1.3.2016 6:30   |  

Burziánskou vábničkou má být zejména rakouská Erste. Její akcie jsou momentálně k mání s letos už čtrnáctiprocentní slevou a analytici jim předvídají slibnou budoucnost. Devět stokorun činí průměrná roční cílová cena, kterou experti odměnili výsledky rakouské banky. Pro Erste, která loňským ziskem o třetinu překonala odhady trhu, by to v ročním horizontu znamenalo zhruba čtyřicetiprocentní růst akcií.

„Erste potvrdila svůj výhled na letošní rok, velmi pozitivně vidíme výrazné posílení kapitalizace banky, což nabízí dobré východisko pro výplatu dividend v příštích letech,“ uvedl k výsledkům banky analytik Patria Research Václav Kmínek.

Zhruba 40 procent by měl podle představ analytiků činit roční růst akcií Erste.

Dvacet procent k dobru prý mohou investoři očekávat i na akciích Komerční banky. „Akcie banky jsou ve srovnání s konkurencí v regionu jedny z nejdražších, nicméně i tak by jejich ceny měly dále růst,“ píší v únorovém reportu analytici České spořitelny. Do roka a do dne vidí akcie Komerční banky zhruba o 18 procent výše.

Dokonce ke třiceti procentům ročního zisku míří doporučení stejné dílny v případě sázkové Fortuny. „V návaznosti na zvýšení celoročního výhledu společnosti zvyšujeme cílovou cenu na 126 korun. Očekáváme, že Fortuna bude schopna dosáhnout horní hranice svého aktualizovaného hospodářského výhledu, píší analytici z České spořitelny.

Vedle bank a hazardu prý stojí za pozornost i energetika. Takřka patnáctiprocentní pád akcií ČEZ je hned podle několika únorových analýz dobrým důvodem k jejich nákupu. Nejdále šla se svým odhadem britská HSBC, která vidí na konci února příštího roku u energetických akcií cenovku 420 korun, investoři by v takovém případě brali přes čtrnáct procent.

Vybraná únorová investiční doporučení
datum akcie analytik cíl (v korunách) doporučení
29. 2. Erste Group Société Générale 946 kupovat
18. 2. ČEZ Goldman Sachs 409 neutral
12. 2. Fortuna Česká spořitelna 126 kupovat
10. 2. Stock Spirits Česká spořitelna 54 akumulovat
6. 2. Komerční banka J&T Banka 6000 kupovat

Čtěte také:

Akcie Komerční banky nakoupil i jeden z členů dozorčí rady firmy

Pražská burza zažila nejhorší měsíc za sedm let, patří k nejslabším hlavním trhům

Jaroslav Bukovský Autor: Jaroslav Bukovský redaktor deníku E15

Komentáře

Čtěte také

Kofola plně ovládla slovinskou Radensku, vykoupila zbylých 120 tisíc akcií

Kofola plně ovládla slovinskou Radensku, vykoupila zbylých 120 tisíc akcií E15 exkluzivně

Valná hromada slovinského výrobce minerálek Radenska schválila návrh majoritního vlastníka, nápojářské skupiny Kofola ČeskoSlovensko, na vytěsnění posledních minoritních akcionářů… více

Komerční prezentace
Mobilní web