BrokerJet končí, přechod ke konkurenci se může klientům prodražit

Česká spořitelna připravila klientům BrokerJetu nelehkou volbu. Jelikož službu orientovanou na drobné obchodníky s cennými papíry koncem letošního listopadu banka uzavře, dostali investoři na výběr, jakým způsobem svou účast ukončí. Podmínky se však v závislosti na volbě klienta diametrálně liší objemem zaplacených poplatků.

Česká spořitelna
13.7.2015 12:13   |  

Pokud investoři odmítnou přejít k obchodníkovi, kterého jim vybrala samotná spořitelna, může je převod otevřených investičních pozic vyjít i na desítky tisíc korun. Spořitelna totiž bezplatný převod cenných papírů umožní jen, pokud u ní zákazníci zůstanou i nadále, anebo přejdou k Saxo Bank.


Přečtěte si: Česká spořitelna zavírá Brokerjet. Důvodem je malý zájem investorů


Klienti BrokerJet mají v současnosti zhruba 18 týdnů na to, aby zlikvidovali své otevřené investiční pozice, a to buď prodejem a výplatou peněz nebo převodem stávajícího portfolia. Pokud klienti odmítnou narychlo se zbavovat svých akcií a nehodlají zůstat u České spořitelny, ani přejít k Saxo Bank, čeká je nemilé překvapení. Za převod každého titulu totiž podle obchodních podmínek zaplatí 900 korun.

V případě klientského portfolia odpovídajícího svou strukturou indexu pražské burzy PX by tak drobný investor České spořitelně zaplatil bezmála 14 tisíc korun, spořitelna totiž poplatky za převod akcií k jiným brokerům odpustit nehodlá.

Málo aktivních investorů

Česká spořitelna oznámila ukončení služby BrokerJet ve svém pondělním dopisu klientům. Naposledy nakupovat mohou 13. listopadu, naposledy prodávat pak v poslední listopadový den.

„Nízký počet aktivních investorů v ČR nám bohužel nedovoloval dostatečně investovat do vývoje vlastní technologie pro obchodování, a proto jsme se rozhodli od jejího dalšího vývoje ustoupit a ukončit svou službu,“ uvádí spořitelna v dopisu. Už letos v květnu spořitelna očesala BrokerJet o službu Můj Makléř, kterou využívaly stovky klientů z řad drobných investorů. Ještě tehdy však spořitelna uváděla, že uzavření platformy neplánuje.


Čtěte také:

Brokerjet České spořitelny ruší část služeb

Jiří Vyskočil: Za akciové riziko žádají klienti zisk 10 procent ročně

Jaroslav Bukovský Autor: Jaroslav Bukovský redaktor deníku E15

Komentáře

Čtěte také

Počet mladých bez práce opět roste, blíží se rekordu z pokrizových let

Počet mladých bez práce opět roste, blíží se rekordu z pokrizových let

Nezaměstnanost mladých lidí začala po zlepšení v minulých třech letech ve světě opět stoupat. Počet nezaměstnaných mezi 15 až 24 lety by letos navíc mohl globálně vzrůst o půl… více

Mobilní web