Burzu významně ovlivnil propad ceny akcií Komerční banky | E15.cz

Burzu významně ovlivnil propad ceny akcií Komerční banky

Burzu významně ovlivnil propad ceny akcií Komerční banky
Centrála Komerční banky v Praze v ulici Na Příkopě
• 
ZDROJ: Martin Pinkas, Euro

ČTK

Pražská burza dnes stagnovala. Index PX otevíral i uzavíral obchodování na hodnotě 895,62 bodu. K růstovým titulům patřila energetická společnost ČEZ nebo rakouská bankovní skupiny Erste. Výrazný propad ceny naopak postihl Komerční banku. Vyplývá to z internetových stránek burzy.

Z hlavních titulů pražské burzy si dnes nejlépe vedly akcie plzeňské likérky Stock. Jejich cena vzrostla o více než 11 procent na 53,75 koruny. Více než dvou a půl procentní růst zaznamenala mediální skupina CME. Akcie vlastníka televize Nova tak stojí 64,90 koruny. V plusu dnes byla i polostátní ČEZ, který si připsal 1,73 procenta na 406,8 koruny za akcii. Zdražily rovněž cenné papíry Erste Bank, a to o 1,71 procenta na 684,5 koruny.

Nejhlubší pokles ceny z 15 hlavních emisí pražské burzy dnes postihl cenné papíry Komerční banky. Po propadu ceny o bezmála pět procent vyšla jedna její akcie na 4799 korun. Z dalších titulů skončila v červených číslech například sázková kancelář Fortuna, která odepsala 3,6 procenta, nebo Unipetrol, jehož akcie zlevnily o 0,54 procenta na 183 korun.

Koruna byla dnes v 17:15 proti středečnímu závěru slabší vůči americkému dolaru o čtyři haléře na 23,99 koruny za dolar. K euru česká měna naopak zhruba o haléř posílila, a to na kurz 27,02 koruny za euro. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online.

Vývoj akcií Komerční banky Zdroj: euroinvestor.com

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!