Česká spořitelna zvýší dividendy, valná hromada schválila 75 korun na akcii

Česká spořitelna vyplatí akcionářům dividendu 75 korun na akcii hrubého. O rok dříve spořitelna vyplácela dividendu 60 korun na akcii. Mateřská Erste Group, která drží v ČS 98,27 procenta, tak letos dostane 416 milionů eur (11,4 miliardy korun).

Česká spořitelna
24.4.2015 14:40   |  

České spořitelně, největší tuzemské bance podle počtu klientů, loni klesl neauditovaný konsolidovaný čistý zisk meziročně o 3,3 procenta na 15,07 miliardy korun.

Zbytek zisku, který nebude vyplacen na dividendách, Česká spořitelna převede do nerozděleného zisku a posílí tak dále vlastní kapitál. Externím auditorem pro rok 2015 zůstává společnost Ernst & Young Audit.

„Řada výplaty dividend od roku 2013 (tedy ze zisku 2012) do roku 2015 hovoří sama za sebe; 50, 60 a nyní 75 korun na akcii. Miliardové sumy, které ve svém součtu Erste z dividend dostane, jsou ještě působivější,“ komentoval dividendu analytik BH Securities Petr Hlinomaz.

Skupina Erste Group Bank, která Českou spořitelnu ovládá, se loni dostala do ztráty 1,44 miliardy eur (39,63 miliardy korun). Důvodem byl odpis aktiv v Rumunsku a tvorba vyšších opravných položek a rezerv ke špatným úvěrům v Rumunsku a Maďarsku.


Čtěte také:

České banky a spořitelny meziročně zvýšily čistý zisk o 2,4 miliardy korun

Česká spořitelna sníží počet vrcholových manažerů

Česká spořitelna slaví 190 let časosběrnou kampaní

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Pomůžeme vám dobýt Rakku, ale bez Kurdů, slíbil Erdogan USA

Pomůžeme vám dobýt Rakku, ale bez Kurdů, slíbil Erdogan USA

Turecko se chce po boku Spojených států podílet na boji s radikály ze samozvaného Islámského státu (IS) a vyhnat je z jejich bašty v syrském městě Rakka. Podmínkou je, že se… více

Mobilní web