Evropská bankovní panika smetla i Prahu, burza zažila nejhorší letošní pád

Pražská akciová burza zažila v pondělí svůj nejhorší letošní pád. Index PX ztratil takřka 3,6 procenta. Rovnou miliardu eur ztratila v pondělí na své burzovní hodnotě rakouská banka Erste. Stalo se tak po devítiprocentním pádu jejích akcií v důsledku burzovní paniky napříč evropskými parkety.

Burzovní palác
9.2.2016 7:49   |  

V nemilosti investorů skončily především finanční tituly, nedaleko od desetiprocentní ztráty uzavřel včerejší obchodní den bankovní sektor v Německu i v Rakousku.

„Výprodej akcií bank se odehrál bez jakýchkoliv fundamentálních kurzotvorných zpráv,“ zdůrazňuje panický charakter propadu analytik Patria Online Petr Pavel. Akcie Erste v Praze kopírovaly svůj tragický osud na rakouském trhu. „Titul zřejmě doháněl ztráty evropského bankovního sektoru v poslední době,“ soudí analytik Fio banky Pavel Hadroušek.

Z hlediska Evropy nebyla ztráta pražské burzy zdaleka nejhorší. Hlavní propad zažily jihoevropské trhy, ztráty italské i španělské burzy dosáhly bezmála pěti procent, obdobné krveprolití zažil především kvůli Erste i vídeňský trh.

Vývoj indexu PX


Čtěte také:

Na Kladně padl rekord v obchodu s energiemi, ožívá i pražská burza PXE

Akcie na pražské burze prý nabídnou i třetinový roční zisk

Jaroslav Bukovský Autor: Jaroslav Bukovský redaktor deníku E15

Komentáře

Čtěte také

Obchodní dohoda TTIP asi nebude, jednání podle Gabriela zkrachovala

Obchodní dohoda TTIP asi nebude, jednání podle Gabriela zkrachovala aktualizováno

Jednání o volném obchodu mezi Evropskou unií a Spojenými státy v podstatě zkrachovala. Televizi ZDF to řekl německý vicekancléř a ministr hospodářství Sigmar Gabriel. Plánovaná… více

Mobilní web