Evropská bankovní panika smetla i Prahu, burza zažila nejhorší letošní pád

Pražská akciová burza zažila v pondělí svůj nejhorší letošní pád. Index PX ztratil takřka 3,6 procenta. Rovnou miliardu eur ztratila v pondělí na své burzovní hodnotě rakouská banka Erste. Stalo se tak po devítiprocentním pádu jejích akcií v důsledku burzovní paniky napříč evropskými parkety.

Burzovní palác
9.2.2016 7:49   |  

V nemilosti investorů skončily především finanční tituly, nedaleko od desetiprocentní ztráty uzavřel včerejší obchodní den bankovní sektor v Německu i v Rakousku.

„Výprodej akcií bank se odehrál bez jakýchkoliv fundamentálních kurzotvorných zpráv,“ zdůrazňuje panický charakter propadu analytik Patria Online Petr Pavel. Akcie Erste v Praze kopírovaly svůj tragický osud na rakouském trhu. „Titul zřejmě doháněl ztráty evropského bankovního sektoru v poslední době,“ soudí analytik Fio banky Pavel Hadroušek.

Z hlediska Evropy nebyla ztráta pražské burzy zdaleka nejhorší. Hlavní propad zažily jihoevropské trhy, ztráty italské i španělské burzy dosáhly bezmála pěti procent, obdobné krveprolití zažil především kvůli Erste i vídeňský trh.

Vývoj indexu PX


Čtěte také:

Na Kladně padl rekord v obchodu s energiemi, ožívá i pražská burza PXE

Akcie na pražské burze prý nabídnou i třetinový roční zisk

Jaroslav Bukovský Autor: Jaroslav Bukovský redaktor deníku E15

Komentáře

Čtěte také

Romové jsou na úřadech ve výhodě, myslí si většina Čechů

Romové jsou na úřadech ve výhodě, myslí si většina Čechů

Lepší možnosti při hledání bydlení jednání na úřadech, horší při hledání práce. Tak si život romské menšiny představují obyvatelé České republiky. Vzájemným soužitím se zabýval… více

Mobilní web