O2 na dividendách vyplatí 5,7 miliardy korun

Akcionáři O2 Czech Republic schválili výplatu dividendy 18 korun na akcii před zdaněním. Celkem operátor na dividendách rozdělí 5,68 miliardy korun. Vyplývá to z hlasování dnešní valné hromady. Loni firma vyplácela celkem 30 korun, z toho 20 korun dividendu a deset korun ze snížení emisního ážia.

 Telefónica O2
25.6.2014 16:41   |  

Rozhodný den pro výplatu dividendy za loňský rok, kterou bude zajišťovat Česká spořitelna, byl stanoven na 27. říjen. Dividenda bude splatná 26. listopadu letošního roku. Nejvíce firma vyplácela za rok 2002, kdy na jednu akcii připadlo 57,50 korun.

O2 v loňském roce ještě jako Telefónica Czech Republic hospodařila s nekonsolidovanými výnosy 42,6 miliardy korun, což představuje meziroční pokles o sedm procent. Zisk klesl o tři procenta na 5,7 miliardy korun.

Majoritním vlastníkem O2 je od ledna letošního roku investiční skupina PPF. Ta za 65,9 procenta akcií v české a 100 procent ve slovenské O2 zaplatila 63,6 miliardy korun.

Vývoj akcií Telefóniky za posledních pět let


Čtěte také:

PPF nabídla akcionářům Telefóniky při odkupu 295 korun za akcii

Jiří Zendulka: Dividendy jsou tu

Telefónica končí. Operátor se přejmenuje na O2 Czech Republic

Autor: pav, čtk

Komentáře

Čtěte také

Schäuble si opět vzal na paškál nízké úrokové sazby v eurozóně

Schäuble si opět vzal na paškál nízké úrokové sazby v eurozóně

Německý ministr financí Wolfgang Schäuble opět podrobil kritice nízké úrokové sazby Evropské centrální banky (ECB). V rozhovoru s německým listem Frankfurter Allgemeine… více

Mobilní web