Schváleno. Komerční banka vyplatí 310 korun na akcii

aktualizováno Akcionáři Komerční banky na valné hromadě schválili návrh představenstva na vyplacení dividendy za loňský rok 310 korun na akcii před zdaněním. Mateřská Société Générale tak získá 7,12 miliardy korun. Za rok 2013 činila hrubá dividenda banky 230 korun na akcii.

Komerční banka
23.4.2015 18:36   |  

Celková částka navržených dividend činila 11,783 miliardy korun, banka loni vykázala čistý zisk připadající akcionářům 12,985 miliardy korun. Dividenda tedy představuje 91 procent z konsolidovaného čistého zisku. Nárok na dividendu má akcionář, který byl majitelem akcie KB k 16. dubnu 2015. Dividenda bude splatná 25. května 2015.

Na návrh nominačního výboru valná hromada KB zvolila členkou dozorčí rady Sylvii Remondovou, která je spoluředitelkou pro oblast komerčního a investičního bankovnictví a členkou výboru pro řízení skupiny Société Générale. Rovněž určila jako externího auditora banky pro rok 2015 společnost Deloitte Audit.

KB patří k největším bankovním skupinám v tuzemsku. Celá skupina KB obsluhovala ke konci loňského roku 2,5 milionu klientů, stejně jako koncem roku 2013. Samotná Komerční banka měla 1,6 milionu klientů. Hlavním majitelem KB je francouzská Société Générale s podílem 60,4 procenta. Société Générale je druhou největší bankou ve Francii.


Čtěte také:

|Manažer Komerční banky Palečka prodával své akcie

Komerční bance loni stoupl čistý zisk na 13 miliard

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Mnichov: Střelba nemá souvislost s uprchlíky ani IS, tvrdí policie

Mnichov: Střelba nemá souvislost s uprchlíky ani IS, tvrdí policie Video

Útok, při němž v pátek v Mnichově střelec zabil devět lidí a pak sám sebe, neměl politický motiv. Na tiskové konferenci to dnes řekl mnichovský policejní ředitel Hubertus Andrä,… více

Mobilní web