Valná hromada skupiny VIG schválila dividendu 0,9 eura na akcii

29.6.2010 18:01   |  

Valná hromada rakouské pojišťovací skupiny Vienna Insurance Group (VIG) dnes ve Vídni schválila dividendu 0,9 eura na akcii. VIG na českém trhu působí prostřednictvím Kooperativy, České podnikatelské pojišťovny a Pojišťovny České spořitelny. Loni skupina vyplácela dividendu 1,10 eura a bonusovou dividendu 0,9 eura na akcii.

Dnem vyplacení dividendy a rozhodným dnem je 5. červenec 2010. Všechna rozhodnutí valné hromady byla přijata velkou většinou hlasů akcionářů. Valná hromada schválila také vyčlenění veškeré pojišťovací činnosti do stoprocentní dceřiné společnosti s názvem Wiener Städtische Versicherung AG Vienna Insurance Group.

Na burze obchodovaný koncernový holding ponese jméno Vienna Insurance Group AG Wiener Versicherung Gruppe a převezme hlavní úkoly řízení nad rámec jednotlivých zemí. Wiener Städtische Versicherung AG Vienna Insurance Group se bude věnovat operativní pojišťovací činnosti jako největší individuální společnost koncernu a přední pojišťovna v Rakousku.

Koncern VIG vytvořil především na základě rozvoje obchodní činnosti v zemích střední a východní Evropy zisk před zdaněním převyšující 441 milionů eur, což znamenalo meziroční pokles o 18 procent. Zisk jejích českých aktivit však stoupl o 14 procent na 122,9 milionu eur. Skupina VIG loni zvýšila předepsané pojistné o 1,5 procenta na 8,02 miliardy eur. V samotné ČR pojistné stouplo o téměř 13 procent na 1,6 miliardy eur.

České divize VIG loni poprvé získaly vedoucí pozici na tuzemském trhu se životním pojištěním s tržním podílem 27,4 procenta. Celkově na trhu s pojištěním v Česku s podílem 31,5 procenta zaujímají druhou příčku. Akcie VIG se obchodují na pražské burze. VIG se sídlem ve Vídni je jedním z předních pojišťovacích koncernů v zemích střední a východní Evropy.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Další úpadek: Vítkovice Power Engineering dluží přes dvě miliardy

Další úpadek: Vítkovice Power Engineering dluží přes dvě miliardy aktualizováno

Ostravský krajský soud poslal společnost Vítkovice Power Engineering do úpadku. Firma, která je součástí strojírenského holdingu podnikatele Jana Světlíka, dluží přes dvě miliardy… více

Mobilní web