Americká ropa WTI spadla k 26 dolarům, je blízko lednovému minimu

Světové ceny ropy dnes pokračují v poklesu a dolů je i nadále tlačí obavy z přetrvávajícího převisu nabídky nad poptávkou a příliš pomalé snižování produkce. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) vykazovala kolem 17:30 středoevropského času pokles o více než čtyři procenta na 26,35 dolaru za barel. Dostala se tak do těsné blízkosti dvanáctiletého minima 26,19 amerického dolaru, na které spadla v lednu.

 ilustrační foto
11.2.2016 18:21   |  

Severomořská ropa Brent ve stejnou dobu ztrácela zhruba 2,5 procenta a pohybovala se těsně nad hranicí 30 dolarů za barel. Poklesu cen nezabránily ani informace zdrojů agentury Reuters, podle nichž se někteří členové Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) snaží dosáhnout s klíčovými nečlenskými producenty ropy dohody o „zmrazení“ těžby na současné úrovni.

S návrhem na dohodu údajně přišel venezuelský ministr ropného průmyslu Eulogio del Pino. „Ministr chce zorganizovat setkání před červnovým zasedáním OPEC, pokud bude dosaženo shody ohledně snížení nebo alespoň zmrazení těžby,“ řekl zdroj obeznámený se situací.

Cena lehké ropy WTI Zdroj: euroinvestor.com

Investiční banka Goldman Sachs dnes předpověděla, že ceny ropy zůstanou v prvním pololetí nízko. Zdůvodnila to nadbytečnými dodávkami suroviny na už tak přezásobený trh a zpomalováním růstu čínské ekonomiky. „Očekáváme, že ceny ropy se dál budou pohybovat mezi 20 a 40 dolary za barel,“ uvedla banka.

Cena ropy Brent Zdroj: euroinvestor.com


Čtěte také:

Přebytek ropy zůstane po celý letošní rok, omezování těžby vázne

Ropa z břidlic na trhu přežívá, nízkým cenám navzdory

Ceny ropy zůstanou u dna až deset let, míní největší obchodník světa

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Bohumil Pečinka: Tajenka jménem Babiš

Bohumil Pečinka: Tajenka jménem Babiš

Zdálo by se, že po středečním hlasování o protikuřáckém zákonu se schyluje k velké krizi ve vládní koalici. Nic není vzdálenější realitě. Všechno bude, jak bylo. více

Komerční prezentace
Mobilní web