Benzin i nafta v Česku se vrátily k výraznému zdražování | E15.cz

Benzin i nafta v Česku se vrátily k výraznému zdražování

Benzin i nafta v Česku se vrátily k výraznému zdražování
Průměrná cena Naturalu 95 klesla pod 30 korun za litr
• 
ZDROJ: čtk

ČTK

Ceny pohonných hmot u čerpacích stanic v Česku se vrátily k výraznému růstu. Benzin Natural 95 za uplynulý týden zdražil o 30 haléřů na průměrných 27,97 koruny za litr, nafta ve středu stála v průměru 26,04 koruny za litr a její cena tak byla o 18 haléřů vyšší než o týden dřív. Vyplývá to z údajů firmy CCS, která ceny sleduje.

Před týdnem se cena benzinu po měsíci výrazného růstu zvýšila jen o několik haléřů a nafta zlevnila. Nad 26 korunami se průměrná cena nafty naposledy pohybovala koncem ledna. Benzin se svou aktuální cenou vrátil na úrovně z poloviny ledna.

Natural 95 je v průměru za víc než 28 korun v polovině ze 14 krajů. Nejdražší zůstal v Praze za 28,38 koruny za litr. Nejméně za něj nově motoristé zaplatí v Libereckém kraji, průměrně 27,60 koruny za litr.

Nafta se přes 26 korun vyhoupla v osmi krajích. Také za diesel si nejvíc účtují čerpací stanice v hlavním městě, v průměru 26,79 koruny za litr. Nejnižší je průměrná cena v Libereckém a Královéhradeckém kraji, shodně 25,60 koruny za litr.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!