Britský ropný sektor má do konce roku přijít o čtvrtinu pracovních míst

Až 120 tisíc zaměstnanců v ropném sektoru přijde v Británii o práci do konce letošního roku ve srovnání s polovinou roku 2014, kdy ceny ropy začaly prudce klesat, což donutilo ropný sektor snižovat náklady.

Ilustrační foto
10.6.2016 7:50   |  

V roce 2014 v ropném průmyslu a v odvětvích s ním souvisejících, jako u dodavatelů a poskytovatelů služeb, pracovalo 450 tisíc osob a do konce letošního roku se má jejich počet snížit na 330 tisíc, uvedl britský svaz ropného a plynárenského sektoru Oil and Gas UK.

Velcí zaměstnavatelé v odvětví, jako Royal Dutch Shell, BP a Chevron, již oznámili výrazné propouštění s cílem omezit náklady, když jejich příjmy kvůli propadu cen ropy prudce klesly.


Přečtěte si: Levná ropa odložila plány za stovky miliard


Před dvěma týdny Shell oznámil zrušení dalších 475 míst v divizi těžby v Británii a Irsku. Celkem Shell po celém světě mezi roky 2015 a 2016 hodlá propustit 12 500 zaměstnanců.

Na britskou těžbu ze Severního moře měl zvláště silný dopad propad trhu, protože náklady na průzkum a těžbu zde patří mezi nejvyšší na světě. Zhruba polovina pracovních míst v britském ropném sektoru je ve Skotsku. Skotská vláda již zřídila pracovní skupinu, která má pomoci zaměstnancům z ropného sektoru najít práci jinde, napsala agentura Reuters.

Ceny ropy Brent v posledních deseti letech Graphical visualization of market data.


Čtěte také:

Shell obnoví pátrání po ropě na dálném severu. Navzdory protestům

Aktivisté Greenpeace zablokovali loď firmy Shell na cestě za arktickou ropou

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Nákupy tureckých dluhopisů jsou spekulace, tvrdí agentura Moody's

Nákupy tureckých dluhopisů jsou spekulace, tvrdí agentura Moody's

Mezinárodní ratingová agentura Moody's Investors Service snížila hodnocení úvěrové spolehlivosti Turecka z investičního do spekulativního pásma. Tento krok může Turecku zvýšit… více

Mobilní web