Ceny ropy se vrátily k poklesu, Brent stojí méně než 49 dolarů | E15.cz

Ceny ropy se vrátily k poklesu, Brent stojí méně než 49 dolarů

Ceny ropy se vrátily k poklesu, Brent stojí méně než 49 dolarů
Ropná pole (ilustrační foto)
• 
ZDROJ: CC BY 2.0: Nick Taylor via Flickr

ČTK

Světové ceny ropy se dnes vrátily k poklesu, který dosahoval zhruba dvou procent. Dolů je opět tlačí zejména pokles na čínských akciových trzích, ale také silnější kurz amerického dolaru. Objem obchodů je nicméně nižší než obvykle, protože ve Spojených státech se kvůli svátku neobchoduje.

Kolem 17:00 SELČ vykazovala severomořská ropa Brent pokles o 2,3 procenta na zhruba 48,50 USD za barel. Termínový kontrakt na americkou lehkou ropu West Texas Intermediate (WTI) s dodáním v říjnu ztrácel asi dvě procenta a pohyboval se kolem 45,10 USD.

„Ropa se řídí pouze podle Číny,“ řekl agentuře Reuters analytik Bjarne Schieldrop z finanční společnosti SEB. „Téměř si nevšímá konstruktivních údajů, například silnějších (evropských) akcií,“ dodal. Čína je největším světovým spotřebitelem energetických surovin.

Ceny ropy se od loňského června propadly o téměř 60 procent kvůli převisu nabídky nad poptávkou. V posledních týdnech procházejí značnými výkyvy v důsledku obav ohledně zpomalování růstu čínské ekonomiky.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!