Ceny ropy stouply po zprávě o poklesu zásob benzinu v USA

Světové ceny ropy dnes vystoupaly zhruba o dvě procenta. Vzhůru je vyhnala zpráva o překvapivě prudkém poklesu zásob benzinu ve Spojených státech. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) se tak vrátila nad hranici 40 dolarů za barel.

Ropa, ilustrační foto
3.8.2016 18:05   |  

Kolem 17:15 SELČ vykazovala cena WTI nárůst o dvě procenta na 40,31 dolaru za barel. Severomořská ropa Brent si připisovala 1,8 procenta na 42,56 dolaru za barel. V úterý ropa WTI poprvé od dubna uzavřela obchodování pod hranicí 40 dolarů za barel.

Americký Úřad pro energetické informace (EIA) dnes oznámil, že zásoby benzinu ve Spojených státech se minulý týden snížily o 3,3 milionu barelů. Analytici přitom podle průzkumu agentury Reuters očekávali pokles o pouhých 200.000 barelů.

Překvapivě prudký propad zásob benzinu zastínil údaje o vývoji zásob ropy. Ty se podle IEA minulý týden zvýšily o 1,4 milionu barelů, ačkoli analytici počítali s jejich poklesem.

„Protože se ceny v úterý dostaly pod 40 dolarů, nejsme překvapeni jejich oživením po zprávě o poklesu zásob benzinu. Domnívám se však, že to bude pouze krátkodobé,“ uvedl analytik Tariq Zahir ze společnosti Tyche Capital Advisors.


Čtěte také:

Ceny ropy dál klesají z letošních maxim

Ropa výrazně zdražuje, její globální nadbytek se prý začíná rozplývat

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Nákupy tureckých dluhopisů jsou spekulace, tvrdí agentura Moody's

Nákupy tureckých dluhopisů jsou spekulace, tvrdí agentura Moody's

Mezinárodní ratingová agentura Moody's Investors Service snížila hodnocení úvěrové spolehlivosti Turecka z investičního do spekulativního pásma. Tento krok může Turecku zvýšit… více

Mobilní web