Lehká ropa WTI klesla pod 44 dolarů

Cena americké lehké ropy West Texas Intermediate (WTI) poprvé od dubna 2009 sestoupila pod 44 dolarů za barel. Dolů ji tlačí především údaje o vysokých zásobách této strategické suroviny ve Spojených státech. Kolem 17:30 SEČ vykazovala cena WTI pokles o 64 centů na 43,81 dolaru za barel. Naopak severomořská ropa Brent zdražovala - přidávala deset centů na 48,57 dolaru za barel.

Těžba ropy (ilustrační foto).
29.1.2015 18:51   |  

Úřad pro energetické informace (EIA), který působí při americkém ministerstvu energetiky, ve středu oznámil, že zásoby ropy v USA minulý týden stouply o 8,9 milionu barelů na 406,7 milionu barelů. To představuje nejvyšší úroveň od roku 1982, kam sahají záznamy.

„Nyní existuje velmi málo důvodů k nákupu ropy a jediná cesta, kterou vidím, směřuje dolů,“ řekl agentuře Reuters analytik James Williams ze společnosti WTRG Economics. Tlak na pokles cen ropy dnes nicméně zmírnila zpráva amerického ministerstva práce, podle které počet nových žadatelů o podporu v nezaměstnanosti v USA minulý týden klesl na nejnižší úroveň za téměř 15 let.


Čtěte také:

Ceny ropy dál klesají. WTI už je pod hranicí 50 dolarů

Ceny ropy klesají na nová minima

Autor: čtk, msc

Komentáře

Čtěte také

Číňané zprovoznili největší teleskop na světě. V průměru má půl kilometru

Číňané zprovoznili největší teleskop na světě. V průměru má půl kilometru Fotogalerie

Čína dnes uvedla do provozu největší teleskop na světě, který bude sloužit k výzkumu vesmíru, včetně pátrání po případných mimozemských civilizacích. Obrovské zařízení s talířovou… více

Mobilní web