Lehká ropa WTI klesla pod 44 dolarů | E15.cz

Lehká ropa WTI klesla pod 44 dolarů

Lehká ropa WTI klesla pod 44 dolarů
Těžba ropy (ilustrační foto).
• 
ZDROJ: čtk

ČTK, msc

Cena americké lehké ropy West Texas Intermediate (WTI) poprvé od dubna 2009 sestoupila pod 44 dolarů za barel. Dolů ji tlačí především údaje o vysokých zásobách této strategické suroviny ve Spojených státech. Kolem 17:30 SEČ vykazovala cena WTI pokles o 64 centů na 43,81 dolaru za barel. Naopak severomořská ropa Brent zdražovala - přidávala deset centů na 48,57 dolaru za barel.

Úřad pro energetické informace (EIA), který působí při americkém ministerstvu energetiky, ve středu oznámil, že zásoby ropy v USA minulý týden stouply o 8,9 milionu barelů na 406,7 milionu barelů. To představuje nejvyšší úroveň od roku 1982, kam sahají záznamy.

„Nyní existuje velmi málo důvodů k nákupu ropy a jediná cesta, kterou vidím, směřuje dolů,“ řekl agentuře Reuters analytik James Williams ze společnosti WTRG Economics. Tlak na pokles cen ropy dnes nicméně zmírnila zpráva amerického ministerstva práce, podle které počet nových žadatelů o podporu v nezaměstnanosti v USA minulý týden klesl na nejnižší úroveň za téměř 15 let.

Autor: ČTK, msc
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!