Útlum těžby uhlí v Číně: vláda chce zavřít tisícovku dolů

Čína chce v letošním roce zavřít více než tisíc uhelných dolů s celkovou roční kapacitou těžby 60 milionů tun. Rozhodnutí je součástí plánovaného snížení přebytku v tomto sektoru. Oznámil to dnes čínský energetický úřad.

Uhelný důl v Číně, ilustrační foto
22.2.2016 12:34   |  

Čína je největším spotřebitelem uhlí na světě, poptávka v zemi však slábne, protože ekonomický růst zpomaluje a země se odvrací od fosilních paliv, aby omezila znečištění ovzduší.

Peking plánuje v příštích třech až pěti letech snížit těžbu uhlí o 500 milionů tun. Letošní zavření dolů je součástí tohoto plánu. Čína má kolem 10 760 uhelných dolů. Celkem bude zřejmě nucena zavřít 5600 dolů, odhadl čínský národní svaz uhlí. Zavřené mají být hlavně doly s kapacitou nižší než 90 tisíc tun.

Čína rovněž slíbila, že tři roky nebude schvalovat nové projekty uhelných dolů. Přebytek dodávek v loňském roce způsobil pokles domácích cen uhlí zhruba o třetinu, napsala agentura Reuters.


Čtěte také:

Čína se dostala na strop spotřeby uhlí, ukázaly nové propočty

Čína loni vsadila na vítr a sluneční energii, spotřeba uhlí klesla

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Sobotka je naštvaný, protikuřácký zákon chce rychle předložit znovu

Sobotka je naštvaný, protikuřácký zákon chce rychle předložit znovu

Premiér Bohuslav Sobotka by chtěl protikuřácký zákon, který ve středu překvapivě poslanci nepodpořili, prosadit ještě do konce volebního období. Ministr zdravotnictví Svatopluk… více

Komerční prezentace
Mobilní web