Útlum těžby uhlí v Číně: vláda chce zavřít tisícovku dolů

Čína chce v letošním roce zavřít více než tisíc uhelných dolů s celkovou roční kapacitou těžby 60 milionů tun. Rozhodnutí je součástí plánovaného snížení přebytku v tomto sektoru. Oznámil to dnes čínský energetický úřad.

Uhelný důl v Číně, ilustrační foto
22.2.2016 12:34   |  

Čína je největším spotřebitelem uhlí na světě, poptávka v zemi však slábne, protože ekonomický růst zpomaluje a země se odvrací od fosilních paliv, aby omezila znečištění ovzduší.

Peking plánuje v příštích třech až pěti letech snížit těžbu uhlí o 500 milionů tun. Letošní zavření dolů je součástí tohoto plánu. Čína má kolem 10 760 uhelných dolů. Celkem bude zřejmě nucena zavřít 5600 dolů, odhadl čínský národní svaz uhlí. Zavřené mají být hlavně doly s kapacitou nižší než 90 tisíc tun.

Čína rovněž slíbila, že tři roky nebude schvalovat nové projekty uhelných dolů. Přebytek dodávek v loňském roce způsobil pokles domácích cen uhlí zhruba o třetinu, napsala agentura Reuters.


Čtěte také:

Čína se dostala na strop spotřeby uhlí, ukázaly nové propočty

Čína loni vsadila na vítr a sluneční energii, spotřeba uhlí klesla

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Mládek chce OKD půjčit 700 milionů, mají udržet provoz do konce roku

Mládek chce OKD půjčit 700 milionů, mají udržet provoz do konce roku aktualizováno

Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek (ČSSD) předloží ve středu vládě návrh půjčit těžební firmě OKD, která je v insolvenci, 700 milionů korun. Půjčí je státní podnik Prisko,… více

Mobilní web