Ekonomická nálada v eurozóně je nejslabší za dva roky

Ekonomická nálada v eurozóně v listopadu klesla na nejslabší úroveň od konce roku 2009. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky dnes zveřejnila Evropská komise. Nálada se zhoršila téměř ve všech hospodářských odvětvích.

ekonomika, trhy
29.11.2011 13:58   |  

Souhrnný index ekonomické nálady se snížil na 93,7 bodu z říjnových 94,8 bodu. Analytici očekávali o něco mírnější pokles na rovných 94 bodů, napsala agentura Reuters.

Pokles vykázaly také dílčí indexy pro průmysl, služby, maloobchod a spotřebitele. Ve stavebnictví se však nálada o něco zlepšila, uvedla Evropská komise.

Ekonomika eurozóny i celé EU ve třetím čtvrtletí stoupla o pouhých 0,2 procenta. Evropská komise tento měsíc citelně zhoršila výhled evropské ekonomiky na letošní a zejména na příští rok. Na konci letošního roku se podle ní hospodářský růst v podstatě zastaví.

Za celý letošní rok ekonomika podle nové prognózy díky dobrým výsledkům z prvních měsíců vzroste v EU o 1,6 procenta a v eurozóně o 1,5 procenta. V příštím roce hospodářský růst zpomalí na 0,6 procenta v EU a 0,5 procenta v eurozóně.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Porošenko se při cestě na Donbas dostal do přestřelky

Porošenko se při cestě na Donbas dostal do přestřelky

Ukrajinský prezident Petro Porošenko se během inspekce po armádních postech v Donbasu dostal pod palbu separatistů. V Potvrdil to mluvčí protipovstalecké operace Andrij Lysenko. K… více

Komerční prezentace
Mobilní web