Evropu svírá krize - zaměstnaných lidí dál ubývá

Množství zaměstnaných mezi červencem až zářím proti předcházejícímu čtvrtletí pokleslo o 0,2 procenta v eurozóně i v celé Evropské unii. Uvedl to Evropský statistický úřad (Eurostat). Ten také připomněl, že ve druhém kvartálu zaměstnanost v eurozóně stagnovala a v EU narostla o 0,1 procenta.

Pokojná demonstrace se zvrhla v násilí, když policie použila slzný plyn a vodní dělo proti demonstrantům, kteří na zaplněném náměstí házeli zápalné bomby a kameny.  (Foto ČTK)
14.12.2012 12:00   |  

Ukazuje se, že na trh práce dopadá hospodářská krize. Proti stejnému období loňského roku počet zaměstnaných propadl v eurozóně o 0,7 procenta a v EU o 0,5 procenta.

Zaměstnanost klesla ve třetím čtvrtletí proti období mezi dubnem až červnem ve většině sledovaných sektorů, nejvíce ve stavebnictví (o 1,5 procenta v eurozóně a o 1,3 procenta v EU).

Celkově podle odhadu evropských statistiků bylo ve třetím čtvrtletí zaměstnáno v půlmiliardové EU 222,6 milionů lidí, z toho 146 milionů v eurozóně.

Inflace v eurozóně: 2,2 procenta,

Meziroční míra inflace v eurozóně v listopadu činila 2,2 procenta, což představuje proti předcházejícímu měsíci pokles o 0,3 procentního bodu. Oznámil to dnes Eurostat, který tak potvrdil svůj nedávný rychlý odhad.

V případě celé Evropské unie statistici v listopadu rovněž zaznamenali propad proti říjnu, a to z 2,6 na 2,4 procenta.

Mezi členskými státy nejnižší meziroční inflaci v listopadu měli v Řecku (0,4 procenta) a ve Švédsku (0,8 procenta), nejvyšší naopak v Maďarsku (5,3 procenta) a v Rumunsku (4,4 procenta). V ČR dosahovalo výše 2,8 procenta.


Čtěte také:

Nezaměstnanost roste, kurzarbeit zatím nezabral

Nezaměstnanost roste, lidí bez práce je přes půl milionu

Nezaměstnanost: Optimistický není výhled ani na celý příští rok


Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Bavorsko zvýší počet policistů, odmítá bezpečnostní politiku Merkelové

Bavorsko zvýší počet policistů, odmítá bezpečnostní politiku Merkelové

Bavorský premiér Horst Seehofer se po uzavřeném zasedání bavorského zemské vlády distancoval od postoje kancléřky Angely Merkelové k migrační krizi. Kancléřčino "to zvládneme" prý… více

Mobilní web