Nezaměstnanost na Slovensku je nejnižší za víc než šest let | E15.cz

Nezaměstnanost na Slovensku je nejnižší za víc než šest let

Nezaměstnanost na Slovensku je nejnižší za víc než šest let
Slovensko
• 
ZDROJ: quinet, Flickr.com, Creative Commons

ČTK

Míra nezaměstnanosti na Slovensku se v srpnu snížila na 11,32 procenta, a dosáhla tak více než šestiletého minima. Loni v srpnu nezaměstnanost v zemi činila 12,56 procenta, uvedlo Slovenské ústředí práce.

„Pokles nezaměstnanosti a nárůst počtu pracovních míst se stává všedním jevem,“ komentoval zveřejněná data slovenský ministr sociálních věcí Ján Richter.

Navzdory zlepšování situace na slovenském trhu práce je nezaměstnanost na Slovensku dlouhodobě vyšší než v EU, kde míra nezaměstnanosti v červenci dosahovala 9,5 procenta.

Počet registrovaných nezaměstnaných, kteří mohli nastoupit do zaměstnání, v srpnu na Slovensku klesl na 305 187 osob z 309 110 osob v červenci. Meziročně ubylo více než 33 600 nezaměstnaných, což znamená pokles o téměř deset procent.

Vysoký počet nezaměstnaných byl po propuknutí globální ekonomické krize jedním z největších hospodářských problémů Slovenska. Ještě na začátku roku 2013 míra nezaměstnanosti dosahovala téměř 15 procent. Ke zlepšení situace na trhu práce došlo podle odborníků díky zrychlování tempa ekonomického růstu, státním dotačním programům na podporu zaměstnávání vybraných skupin obyvatelstva a také po změně metodiky vykazování nezaměstnanosti.

Graphical visualization of Sk Unemployment Rate

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!