Počet nezaměstnaných ve Francii vzrostl nejrychleji za 2,5 roku

Počet nezaměstnaných ve Francii se v únoru zvýšil o 38 400 osob na rekordních 3,591 milionu. Zaznamenal tak nejprudší nárůst za téměř dva a půl roku. Únorový nárůst nezaměstnanosti zvrátil lednový pokles a zvýšil tlak na francouzskou vládu, které se stále nedaří zajistit slibované oživení na trhu práce.

ilustrační foto
24.3.2016 19:24   |  

Francouzský prezident François Hollande slíbil, že se v příštím roce nebude ucházet o druhý prezidentský mandát, pokud nezačne počet lidí bez práce vykazovat stabilní sestupný trend.

Počet nezaměstnaných se v únoru zvýšil nejvýrazněji od září 2013. K tehdejšímu nárůstu přitom přispěla počítačová chyba, kvůli které mnozí nezaměstnaní nedostali pravidelnou měsíční výzvu, aby se hlásili na úřadu práce.

Měsíční čísla ministerstva práce nezahrnují míru nezaměstnanosti. Ta se podle posledních údajů statistického úřadu Eurostat v lednu ve Francii zvýšila na 10,2 procenta z prosincových 10,1 procenta.


Čtěte také:

Francie už není největší obchodní partner Němců, nahradily ji USA

Aero napadlo francouzský tendr na letadla, je prý diskriminační

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Kreml: Zmatek kolem brexitu připomíná rozpad SSSR

Kreml: Zmatek kolem brexitu připomíná rozpad SSSR

Zmatek po britském referendu, ve kterém se voliči minulý čtvrtek vyslovili pro odchod země z Evropské unie, připomíná kolaps Sovětského svazu v roce 1991, soudí podle agentury… více

Komerční prezentace
Mobilní web