Počet nezaměstnaných ve Francii vzrostl nejrychleji za 2,5 roku

Počet nezaměstnaných ve Francii se v únoru zvýšil o 38 400 osob na rekordních 3,591 milionu. Zaznamenal tak nejprudší nárůst za téměř dva a půl roku. Únorový nárůst nezaměstnanosti zvrátil lednový pokles a zvýšil tlak na francouzskou vládu, které se stále nedaří zajistit slibované oživení na trhu práce.

ilustrační foto
24.3.2016 19:24   |  

Francouzský prezident François Hollande slíbil, že se v příštím roce nebude ucházet o druhý prezidentský mandát, pokud nezačne počet lidí bez práce vykazovat stabilní sestupný trend.

Počet nezaměstnaných se v únoru zvýšil nejvýrazněji od září 2013. K tehdejšímu nárůstu přitom přispěla počítačová chyba, kvůli které mnozí nezaměstnaní nedostali pravidelnou měsíční výzvu, aby se hlásili na úřadu práce.

Měsíční čísla ministerstva práce nezahrnují míru nezaměstnanosti. Ta se podle posledních údajů statistického úřadu Eurostat v lednu ve Francii zvýšila na 10,2 procenta z prosincových 10,1 procenta.


Čtěte také:

Francie už není největší obchodní partner Němců, nahradily ji USA

Aero napadlo francouzský tendr na letadla, je prý diskriminační

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Zátěžové testy bank: u dna skončily UniCredit, Société Générale i Erste

Zátěžové testy bank: u dna skončily UniCredit, Société Générale i Erste

Většina evropských bank by obstála i za velmi hluboké recese, některé ale i tak budou muset posílit kapitál. Ukázaly to výsledky zátěžových testů, které zveřejnil Evropský… více

Mobilní web