Potvrzeno: německá ekonomika loni mírně zrychlila

Německá ekonomika vzrostla ve čtvrtém čtvrtletí v mezičtvrtletním srovnání o 0,3 procenta, což bylo stejně jako v předešlém kvartále. Za celý loňský rok hrubý domácí produkt (HDP) největší evropské ekonomiky zrychlil tempo na 1,7 procenta z předloňských 1,6 procenta a zaznamenal nejsilnější výkon za čtyři roky. Potvrdil to v konečných údajích spolkový statistický úřad.

Ilustrační foto
23.2.2016 8:48   |  

V meziročním srovnání tempo růstu hrubého domácího produktu zrychlilo v posledním čtvrtletí na 2,1 procenta z 1,7 procenta ve třetím čtvrtletí, potvrdil úřad. Zrychlení podpořily zejména vyšší státní výdaje, které kompenzovaly slabší zahraniční obchod; ten odrážel pokles vývozu do Číny, Ruska a dalších rozvíjejících se zemí.

Na německé ekonomice je závislá mimo jiné řada českých podniků. Německá vláda očekává, že letos HDP poroste rovněž o 1,7 procenta.

De GDP Annual Growth Rate


Čtěte také:

Německá ekonomika rostla ke konci roku o 0,3 procenta

Německá ekonomika loni mírně zrychlila, rostla o 1,7 procenta

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Do amerického Seattlu zamíří až patnáct tramvají Inekonu

Do amerického Seattlu zamíří až patnáct tramvají Inekonu

Flotila tramvají s českým rodokmenem v americkém Seattlu se do dvou let výrazně rozroste. Tuzemský dodavatel Inekon očekává brzký podpis opce na deset až patnáct tramvají s… více

Mobilní web