Řecká nezaměstnanost nezadržitelně míří k 25 procentům

Míra nezaměstnanosti v Řecku stoupla ve druhém čtvrtletí na 23,6 procenta z 22,6 procenta v prvních třech měsících roku. Nezaměstnanost je tak nyní nejvyšší od roku 1998, kdy se tento údaj začal sledovat. Oznámil to dnes řecký statistický úřad.

 Řecko, nezaměstnanost
13.9.2012 12:11   |  

Ve druhém čtvrtletí 2011 činila míra nezaměstnanosti 16,3 procenta. Na pracovní trh dopadá dluhová krize a hluboká recese. Řecká ekonomika zažívá od konce roku 2008 hlubokou recesi a ke slabému růstu by se mělo Řecko podle odhadů vrátit nejdříve ve druhé polovině příštího roku.

Atény již minulý týden zveřejnily údaje za samotný červen. Čtvrtletní údaje však vycházejí z většího vzorku a zahrnují podrobnější údaje ze všech sektorů ekonomiky.


Čtěte také:

Mizérie se prohlubuje: bez práce je už každý čtvrtý Řek

Řecko vytipovalo 40 ostrovů k pronájmu. Přitečou peníze?


Řecko se v květnu 2010 ocitlo na pokraji bankrotu a muselo požádat o pomoc své partnery v Evropské unii a Mezinárodní měnový fond (MMF). Výměnou za to zavedlo masivní výdajové škrty, snížilo důchody a mzdy, počet zaměstnanců ve státní správě a opakovaně zvýšilo daně. To má negativní dopad na ekonomický růst. Ani částka 110 miliard eur (2,7 bilionu korun) však problémy země nevyřešila a letos dostalo Řecko druhý záchranný balík 130 miliard eur.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Vesecká v září odejde z ERÚ. V úřadu vydržela necelé dva roky

Vesecká v září odejde z ERÚ. V úřadu vydržela necelé dva roky E15 exkluzivně

Po necelých dvou letech končí své působení na Energetickém regulačním úřadu bývalá nejvyšší státní zástupkyně Renata Vesecká. „O skončení služebního poměru požádala k 1. září… více

Mobilní web