Španělsko rostlo o půl procenta, nezaměstnanost pomalu klesá

Španělská ekonomika stoupla v letošním třetím čtvrtletí o 0,5 procenta proti předešlým třem měsícům. Ve srovnání s jarním kvartálem ale její růst podle upravených dat stagnoval. Počet nezaměstnaných klesá již třetí měsíc za sebou. Jen v říjnu přitom lidí bez práce ubylo nejvíce za tento měsíc od roku 1998.

Demonstrace nezaměstnaných Španělů
27.11.2014 10:11   |  

Španělský statistický úřad NSI dnes zveřejnil i data v meziročním srovnání. Meziroční tempo hospodářského růstu podle nich zrychlilo na 1,6 procenta, což se shoduje s prvním odhadem.

Od dubna do června španělská ekonomika meziročně stoupla o 1,3 procenta. Mezičtvrtletně podle revidovaných dat vzrostla o půl procenta místo původně ohlášeného růstu 0,6 procenta.

Španělská ekonomika se loni vymanila z více než dvouleté recese. Vláda koncem září zlepšila odhad letošního hospodářského růstu na 1,3 procenta z dříve předpokládaných 1,2 procenta.

Země se nadále potýká s vysokou nezaměstnaností. Situace se však podle údajů ministerstva práce v uplynulých měsících mírně zlepšila. Počet nezaměstnaných v říjnu klesal již třetí měsíc za sebou. Jen v říjnu přitom nezaměstnaných ubylo nejvíce za tento měsíc od roku 1998.

Ekonomika České republiky stoupla ve třetím kvartálu podle prvního odhadu český statistiků o 0,3 procenta proti předešlému čtvrtletí. Ekonomika eurozóny zrychlila tempo růstu podle prvních odhadů na 0,2 procenta. Španělsko má čtvrtou největší ekonomiku eurozóny.


Čtěte také:

Periferie Evropy si půjčuje rekordně lacino, projevila se politika ECB

Eurozóna zdvojnásobila růst na dvě desetiny procenta, Řecko je venku z recese

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Babiš start EET neodloží, systém se spustí ještě před Vánoci

Babiš start EET neodloží, systém se spustí ještě před Vánoci

Ministr financí Andrej Babiš (ANO) rozhodl, že neodloží o měsíc spuštění elektronické evidence tržeb (EET). Návrh Hospodářské komory původně zvažoval. Od 1. prosince se tak do… více

Mobilní web