Stavebnictví se v listopadu vrátilo k mírnému růstu

aktualizováno Stavební produkce v Česku v listopadu meziročně stoupla o 1,5 procenta. Po říjnovém poklesu o 1,3 procenta se tak vrátila k růstu z předchozích měsíců. Táhly ji zejména inženýrské stavby. Přibylo ale i zahájených bytů a více jich bylo i dokončeno. Informoval o tom dnes Český statistický úřad.

Ilustrační foto
8.1.2016 9:40   |  

Po očištění od vlivu počtu pracovních dnů se stavebnictví proti listopadu 2014 zvýšilo o 0,2 procenta. Meziměsíčně očištěné od sezonních vlivů bylo nižší o 0,7 procenta.

Růst zaznamenalo loni v listopadu inženýrské stavitelství. Produkce v tomto odvětví se zvýšila meziročně o 11,4 procenta. Naopak v pozemním stavitelství klesla o 4,6 procenta.

Počet bytů rostl

Počet bytů, které se začaly v listopadu stavět, proti stejnému období předchozího roku vzrostl o 1,7 procenta na 2001. Stavebníci současně dokončili výstavbu 2355 bytů. Proti listopadu 2014 jich bylo o 13,2 procenta více.

Přibylo i vydaných stavebních povolení, a to o 5,7 procenta na 6948. Orientační hodnota těchto staveb dosáhla 19,5 miliardy korun a meziročně byla vyšší o 4,3 procenta, uvedl ČSÚ.


Čtěte také:

Stavebnictví zpomaluje, stále však roste přes dvě procenta ročně

Stavebnictví v říjnu letos poprvé kleslo

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Nákupy tureckých dluhopisů jsou spekulace, tvrdí agentura Moody's

Nákupy tureckých dluhopisů jsou spekulace, tvrdí agentura Moody's

Mezinárodní ratingová agentura Moody's Investors Service snížila hodnocení úvěrové spolehlivosti Turecka z investičního do spekulativního pásma. Tento krok může Turecku zvýšit… více

Mobilní web