Varšavská burza láká další české společnosti

30.9.2009 11:57   |  

Na polském alternativním trhu NewConnect jsou už obchodované dvě české společnosti - Photon Energy a BGS Energy Plus - ale varšavská burza chce jich mít více. „Na začátku listopadu plánujeme roadshow v České republice. Navštívíme Prahu, Brno a Ostravu,” uvedla Beata Jarosz, místopředseda varšavské burzy. „Chceme motivovat více českých firem pro vstup na NewConnect,” dodala.

NewConnect je trh pro mladé společnosti s vysokým růstovým potenciálem. Vznikl v srpnu 2007 roku a nyní na tomto trhu obchoduje se 99 akciových titulů. „Hlavní výhodou NewConnectu je to, že je cenově dostupný,” tvrdí Beata Jarosz. „O vstup na tento trh nyní má zájem asi deset zahraničních podniků,” dodal místopředseda varšavské burzy. Mezi nimi jsou firmy z České republiky, Ukrajina, Bulharska, ale také ze Spojených států.

Zájem o alternativní trh ve Varšavě potvrdila společnost Magnum Parket, výrobce podlahových krytin z Vyškova. Kromě toho o vstup na NewConnect zajímá se nejmenovaná firma z odvětví obnovitelných energetických zdrojů a další z oblasti finančnictví. Obě se sídlem v Praze.

Autor: Bartek Mayer

Komentáře

Čtěte také

Tusk: První neformální summit EU bez Británie proběhne ve středu

Tusk: První neformální summit EU bez Británie proběhne ve středu

Řádný summit šéfů států a vlád zemí Evropské unie se v důsledku rozhodnutí britských voličů o odchodu z unie ve čtvrtečním referendu prakticky zúží příští týden na jediný den.… více

Komerční prezentace
Mobilní web