Agricultural Bank of China chce slevu na upisovacích poplatcích

19.7.2010 8:42   |  

Agricultural Bank of China (AgBank) chce slevu 36 procent z upisovacích poplatků. Banka o úlevě nyní jedná se sedmi institucemi, které zařizovaly její hongkongský primární úpis v hodnotě 10,5 miliardy dolarů. Se vstupem AgBank na burzu pomáhaly především banky Goldman Sachs a Morgan Stanley.

Upisovací poplatky se vyšplhaly na 205 milionů dolarů. Banka by si ale ráda vyjednala slevu 75 milionů. Informace agentuře Bloomberg potvrdily zdroje blízké jednání, které se nepřály být jmenovány.

Čínská AgBank argumentuje především tím, že jednání s velkými korporátními investory, jako bankou Standard Chartered, vedla sama. AgBank také z 205milionové odměny vyčlenila 48 milionů, které budou upisovacím bankám rozděleny podle výkonnosti akcií.

V pátek, den po šanghajském nepříliš úspěšném debutu, začalo obchodování akcií také na hongkongské burze. Emisní cena byla předminulý týden stanovena na 3,20 hongkongského dolaru a během obchodování krátce vystoupila až na 3,31 dolaru, což byl nárůst o 3,4 procenta. Obchodovat se začalo v kurzu 3,25 dolaru a nakonec se hodnota ustálila na 3,27 dolaru. Celodenní posílení tak dosáhlo jen 0,6 procenta.

Úpis AgBank stále aspiruje na post největšího IPO v historii. Stane se tak, pokud v následujících týdnech banka využije možnost úpisu dalších 15 procent v hodnotě 2,9 miliardy amerických dolarů.

Autor: pez

Komentáře

Čtěte také

Uber zaznamenal za půl roku ztrátu přes 31 miliard, doplácí na expanzi

Uber zaznamenal za půl roku ztrátu přes 31 miliard, doplácí na expanzi

Přední světový provozovatel alternativní osobní přepravy Uber zaznamenal v prvním pololetí ztrátu asi 1,3 miliardy dolarů (31 miliard korun) a ve druhém čtvrtletí jeho ztrátovost… více

Mobilní web