Akcie aerolinek oslabují po zprávě o zmizení letounu | E15.cz
Přejít do staré verze E15

Akcie aerolinek oslabují po zprávě o zmizení letounu

Akcie aerolinek oslabují po zprávě o zmizení letounu
19. května 2016 • 12:19
Akcie evropských leteckých společností a cestovních kanceláří oslabují po zprávě o zmizení letadla Airbus A320 egyptské firmy EgyptAir na cestě z Paříže do Káhiry. Ceny akcií výrobce letadel Airbus, leteckých společnosti Air France-KLM a Lufthansa či majitele aerolinek British Airways dopoledne vykazovaly pokles v rozsahu od 0,5 do 1,5 procenta.

Cena akcií britské cestovní kanceláře Thomas Cook se propadla dokonce o téměř 17 procent. Společnost dnes oznámila, že zaznamenala pětiprocentní pokles letních rezervací kvůli slabšímu zájmu turistů o Turecko, které bylo v loňském roce její druhou nejpopulárnější destinací.

Panevropský akciový index FTSEurofirst 300 kolem poledne ztrácel téměř procento. K jeho poklesu výrazně přispěly rovněž těžařské společnosti, které zasáhly nižší ceny ropy a kovů, napsala agentura Reuters. Letadlo společnosti EgyptAir dnes brzy ráno zmizelo z radarů krátce před přistáním v egyptském hlavním městě. Egyptské úřady dopoledne fakticky potvrdily, že letoun se zřítil do Středozemního moře.

Autor: ČTK
 

businessinfo.cz

  • Na solárním boomu v Česku vyrostlo množství firem. Teď hledají příležitost v zahraničí
  • Chile: Exportéry láká trh s otevřenou náručí
  • Neplatičů DPH v registru přibývá geometrickou řadou
  • Snižte si náklady na byznys v cizině. Žádejte o vrácení DPH
Přejít do staré verze E15