Akcie Fiatu propadly o třetinu po odčlenění Ferrari na milánské burze | E15.cz

Akcie Fiatu propadly o třetinu po odčlenění Ferrari na milánské burze

Akcie Fiatu propadly o třetinu po odčlenění Ferrari na milánské burze
Výroba v automobilce Fiat v turecké Burse
• 
ZDROJ: Fiat

ČTK, paj

Italský výrobce luxusních sportovních automobilů Ferrari dnes vstoupil na milánskou burzu. Završil tak své vyčlenění ze skupiny Fiat Chrysler Automobiles (FCA). S akciemi Ferrari se již loni v říjnu začalo obchodovat na burze v New Yorku. Kvůli finálnímu oddělení se akcie FCA propadly o celou třetinu.

Skupina FCA v říjnu v rámci primární emise na newyorské burze prodala zhruba desetiprocentní podíl ve Ferrari. Dalších 80 procent akcií Ferrari v neděli rozdělila mezi své akcionáře. Zbývajících deset procent Ferrari vlastní Piero Ferrari, syn zakladatele značky Enza Ferrariho.

Akcie Ferrari vstoupily na milánskou burzu s cenou 43 eur za kus. Krátce po otevření burzy však jejich cena klesla pod 42 eur a obchodování s nimi bylo na krátkou dobu přerušeno, napsala agentura AP.

Největším akcionářem Ferrari je s podílem 23,5 procenta rodina Agnelliů, která kontroluje skupinu FCA. Ta vznikla předloni spojením italské automobilky Fiat s americkým partnerem Chrysler. Cena akcií FCA se v důsledku oddělení divize Ferrari propadla o 33 procent, napsala agentura Reuters.

Autor: ČTK, paj
 

Hlavní zprávy

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!