Americkému trhu se podařilo vyrovnat prudký propad | E15.cz

Americkému trhu se podařilo vyrovnat prudký propad

Americkému trhu se podařilo vyrovnat prudký propad
Wall Street
• 
ZDROJ: čtk

ČTK

Akcie ve Spojených státech zahájily dnešní obchodování prudkým poklesem a index Dow Jones se poprvé od února 2014 propadl pod hranici 16 tisíc bodů. Během dopoledne však výraznou část počátečních ztrát akcie smazaly.

Americký trh reaguje na dnešní velký propad čínských akciových trhů, který stáhl dolů akciové burzy v dalších asijských zemích i v Evropě. Obchodníci prodávají hlavně akcie ropných firem a dalších prodejců komodit, napsala agentura Reuters.

V poledne místního času (18:00 SELČ) index Dow Jones klesl o 1,4 procenta, tedy téměř 220 bodů, na 16.242 bodů, když krátce po zahájení obchodování se snížil o více než 1000 bodů. Širší index Standard & Poor's 500 oslabil o 1,5 procenta 1941 bodů. Index technologického trhu Nasdaq oslabil o jedno procento na 4662 bodů.

Dopoledne ztrácelo všech deset hlavních sektorů z indexu S&P 500. Nejvyšší ztráty, zhruba tři procenta, zaznamenaly zdravotnické a finanční společnosti. Akcie Applu před polednem klesaly o jedno procento, když se během dne propadly až o 13 procent.

Akcie ropných firem Exxon a Chevron se snížily o dvě procenta poté, co ceny ropy klesly na nejnižší hodnotu za šest a půl roku. Akcie čínské firmy Alibaba pak oslabily o 4,1 procenta a dostaly se pod svoji emisní cenu 68 dolarů, tedy pod cenu, se kterou loni v září vstupovaly na burzu.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!