Americkým akciím pomohly dobré zprávy z trhu práce

Americké akcie zakončily týden mírným růstem díky další údajům z amerického trhu práce, které naznačily příznivý vývoj ekonomiky. Ke konci dne ale růst trhu zpomalila zpráva, že řecká restrukturalizace dluhu bude mít pro finanční sektor další náklady.

ilustrační foto
10.3.2012 11:17   |  

Dow Jonesův index v závěr newyorského obchodování stoupl o 0,11 procenta na 12 922,02 bodu. Širší index Standard & Poor's 500 posílil o 0,36 procenta na 1370,87 bodu a index technologického trhu Nasdaq vzrostl o 0,60 procenta na 2988,34 bodu.

Americká ekonomika vytvořila v únoru 227 000 pracovních míst, a trh práce tak třetí měsíc za sebou zaznamenal nárůst přes 200 tisíc míst. Výsledek byl o něco lepší, než se očekávalo.


Více čtěte: V USA bojují s nezaměstnaností, přibývají statisíce míst


„Díky novým údajům o pracovních místech vládne na trhu větší pocit důvěry a naděje v pokračující ekonomický růst,“ řekl agentuře Reuters Michael James z makléřské firmy Wedbush Morgan z Los Angeles. S&P 500 přesně před třemi roky klesl na 12leté minimum 676,53 bodu. Od té doby stoupl na zhruba dvojnásobek, třebaže loni stagnoval. S&P za celý týden posílil o 0,1 procenta, Dow Jones a Nasdaq Composite Index naopak klesly shodně o 0,4 procenta.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Nový „hlídací“ čip by měl ukončit spory o důvěryhodnosti hardwaru

Nový „hlídací“ čip by měl ukončit spory o důvěryhodnosti hardwaru

Důvěřovat danému zařízení, nebo ne? Otázka nad kvalitou zabezpečení soukromých či státních citlivých dat v počítačích, mobilech a síťových prvcích se v posledních letech netýká… více

Mobilní web