Americkým akciím pomohly dobré zprávy z trhu práce | E15.cz

Americkým akciím pomohly dobré zprávy z trhu práce

Americkým akciím pomohly dobré zprávy z trhu práce
ilustrační foto
• 
ZDROJ: čtk

ČTK

Americké akcie zakončily týden mírným růstem díky další údajům z amerického trhu práce, které naznačily příznivý vývoj ekonomiky. Ke konci dne ale růst trhu zpomalila zpráva, že řecká restrukturalizace dluhu bude mít pro finanční sektor další náklady.

Dow Jonesův index v závěr newyorského obchodování stoupl o 0,11 procenta na 12 922,02 bodu. Širší index Standard & Poor's 500 posílil o 0,36 procenta na 1370,87 bodu a index technologického trhu Nasdaq vzrostl o 0,60 procenta na 2988,34 bodu.

Americká ekonomika vytvořila v únoru 227 000 pracovních míst, a trh práce tak třetí měsíc za sebou zaznamenal nárůst přes 200 tisíc míst. Výsledek byl o něco lepší, než se očekávalo.

„Díky novým údajům o pracovních místech vládne na trhu větší pocit důvěry a naděje v pokračující ekonomický růst,“ řekl agentuře Reuters Michael James z makléřské firmy Wedbush Morgan z Los Angeles. S&P 500 přesně před třemi roky klesl na 12leté minimum 676,53 bodu. Od té doby stoupl na zhruba dvojnásobek, třebaže loni stagnoval. S&P za celý týden posílil o 0,1 procenta, Dow Jones a Nasdaq Composite Index naopak klesly shodně o 0,4 procenta.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!