Aténská burza začne fungovat, přišel ministerský dekret

aktualizováno Aténská akciová burza obnoví provoz v pondělí, tedy pět týdnů po svém uzavření. Ministerstvo financí již vydalo potřebný dekret. Znovuotevření akciového trhu bylo tento týden opakovaně odloženo.

 Ilustrační foto
31.7.2015 19:51   |  

Akciová burza v Aténách byla spolu s řeckými bankami v důsledku dopadů řecké dluhové krize uzavřena 29. června. Banky se znovu otevřely minulý týden v pondělí, výběry z účtů ale zůstaly omezeny.


Přečtěte si: Řecké akcie čeká tvrdý restart, burza v Aténách může spadnout


Plán na znovuotevření aténské burzy schválený Evropskou centrální bankou (ECB) předpokládá, že řečtí investoři nebudou moci k nákupu akcií využívat vklady v bankách. Omezení by mělo zabránit odlivu kapitálu z řeckých bank, které ale měly potíže s technickým zajištěním tohoto opatření. Právě tyto potíže znovuotevření burzy komplikovaly.

Mnoho obchodníků s akciemi se po uzavření burzy rozhodlo vyrazit na předčasnou letní dovolenou. Dnes však obchodníci vyjadřovali přesvědčení, že burza se příští týden skutečně otevře.


Čtěte také:

Aténská burza ještě fungovat nezačne, kvůli problému s IT

Aténská burza může po měsíci otevřít, získala souhlas ECB

Řecká burza se otevře nejdříve v úterý

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Úpadek OKD bude řešit předběžný věřitelský výbor, řízení se tím má urychlit

Úpadek OKD bude řešit předběžný věřitelský výbor, řízení se tím má urychlit

Krajský soud v Ostravě vyhověl žádosti o ustavení předběžného věřitelského výboru těžební společnosti OKD, která je v úpadku. Řízení by se tím mělo urychlit. Není ještě jasné, kdo… více

Komerční prezentace
Mobilní web