Aténská burza začne fungovat, přišel ministerský dekret

aktualizováno Aténská akciová burza obnoví provoz v pondělí, tedy pět týdnů po svém uzavření. Ministerstvo financí již vydalo potřebný dekret. Znovuotevření akciového trhu bylo tento týden opakovaně odloženo.

 Ilustrační foto
31.7.2015 19:51   |  

Akciová burza v Aténách byla spolu s řeckými bankami v důsledku dopadů řecké dluhové krize uzavřena 29. června. Banky se znovu otevřely minulý týden v pondělí, výběry z účtů ale zůstaly omezeny.


Přečtěte si: Řecké akcie čeká tvrdý restart, burza v Aténách může spadnout


Plán na znovuotevření aténské burzy schválený Evropskou centrální bankou (ECB) předpokládá, že řečtí investoři nebudou moci k nákupu akcií využívat vklady v bankách. Omezení by mělo zabránit odlivu kapitálu z řeckých bank, které ale měly potíže s technickým zajištěním tohoto opatření. Právě tyto potíže znovuotevření burzy komplikovaly.

Mnoho obchodníků s akciemi se po uzavření burzy rozhodlo vyrazit na předčasnou letní dovolenou. Dnes však obchodníci vyjadřovali přesvědčení, že burza se příští týden skutečně otevře.


Čtěte také:

Aténská burza ještě fungovat nezačne, kvůli problému s IT

Aténská burza může po měsíci otevřít, získala souhlas ECB

Řecká burza se otevře nejdříve v úterý

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Dušan Šrámek: Babišův celní hazard

Dušan Šrámek: Babišův celní hazard

Ministr financí Andrej Babiš chce, aby celníci mohli vyšetřovat daňové trestné činy. To dnes může jen policie. Dále by se měla Celní správě rozšířit pravomoc na prověřování… více

Mobilní web