Čínské penzijní fondy začnou investovat do akcií dva biliony jüanů

Penzijní fondy v Číně začnou co nejdříve investovat dva biliony jüanů (zhruba 7,5 bilionu korun) do akcií a dalších aktiv, aby zvýšily své investiční výnosy, uvedli vysocí představitelé čínské vlády.

čínské akciové trhy
28.8.2015 9:47   |  

Čína již minulý týden oznámila, že umožní penzijním fondům podléhajícím místním vládním úřadům začít investovat na akciovém trhu, který se v poslední době potýká s problémy kvůli obavám ohledně zpomalování růstu čínské ekonomiky.

„Co nejdříve oficiálně zahájíme investiční operace,“ uvedl náměstek čínského ministra financí Jü Wej-pching. Fondy budou moci investovat do akcií a akciových fondů až 30 procent svých prostředků, ostatní peníze by měly směřovat například do dluhopisů, nástrojů peněžního trhu, či velkých projektů v oblasti infrastruktury, píše agentura Reuters.


Přečtěte si: Útlum čínské ekonomiky je přirozený a propad akcií nevěstí krizi, tvrdí MMF


Náměstek ministra lidských zdrojů a sociální péče Jou Ťün uvedl, že z investic penzijních fondů budou těžit čínské finanční trhy i celá čínská ekonomika.

Upozornil však, že úkolem penzijních fondů není podpora či záchrana akciových burz. Dodal, že vláda zajistí bezpečnost investic penzijních fondů pomocí jejich diverzifikace.


Čtěte také:

Horská dráha: americké akcie stouply nejprudším tempem za čtyři roky

Záchranná akce Číny selhala. Pokles akciových trhů pokračuje

Čína nastavila padajícím trhům síť, snížila úrokovou sazbu

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Amazon v Dobrovízi najel na plnou kapacitu, zaměstnancům zvýší platy

Amazon v Dobrovízi najel na plnou kapacitu, zaměstnancům zvýší platy Fotogalerie

Internetový obchod Amazon plně zprovoznil svůj areál ve středočeské Dobrovízi. Zástupci firmy a obce Dobrovíz dnes společně přestřihli pásku u nové skladovací věže distribučního… více

Mobilní web