Deutsche Bank chce prodat akcie za devět miliard eur

10.9.2010 15:16   |  

Deutsche Bank chce na kapitálových trzích prodat akcie v hodnotě zhruba devět miliard eur. Výnos z prodeje má podle agentury Bloomberg zaplatit nákup podílu v Deutsche Postbank tak, aby v ní Deutsche bank dostatečně upevnila svoje postavení a naplnila přísnější kritéria pro kapitálovou přiměřenost. Podle všeho by mělo k nabídce akcií dojít už příští týden.

Deutsche Bank tak má možnost zvýšit svůj téměř 30procentní podíl v Postbank, která vykazovala na konci roku 2009 nejnižší kapitálovou přiměřenost ze všech největších bank v Německu. Jenže takzvaný basilejský výbor pro bankovní dohled dopracoval nová pravidla, která mohou přinutit banku, aby posílila rezervy. A jedinou cestou, jak tyto chmury zažehnat, je podle generálního ředitele Deutsche Bank Josefa Ackermanna získání kapitálu prodejem akcií.

Pokud se transakce uskuteční, bude navýšení kapitálu úpisem akcií ve výši až devět miliard eur, podle statistik Bloombergu letos v Evropě vůbec největší. Deutsche Bank zároveň akcí potvrdí svůj akviziční trend, neboť v posledních čtyřech letech získala Berliner Bank AG, Norisbank AG, stejně jako ABN Amro Holding NV a správce majetku Sal. Oppenheim Group.

Co se týká samotné Postbank, Deutsche Bank se dohodla na koupi podílu v této bance už v září 2008. Podíl 22,9 procenta koupila podle Bloombergu od Deutsche Post AG, který časem navýšila na téměř 30 procent. Deutsche Bank vlastní také 27,4 procent takzvaných vyměnitelných dluhopisů, které se stanou součástí akciového kapitálu Postbank v únoru 2012. Kromě toho, drží Deutsche Bank i opci na koupi zbývajících 12,1 procenta akcií v Postbank od Deutsche Post AG.

Autor: Pavel Daniel

Komentáře

Čtěte také

Vědci našli planetu jako Země v obyvatelné zóně Proximy Centauri

Vědci našli planetu jako Země v obyvatelné zóně Proximy Centauri

Astronomové doslova "za humny" Sluneční soustavy objevili planetu přibližně o hmotnosti Země, která obíhá kolem své hvězdy Proxima Centauri v takzvané obyvatelné zóně, a na které… více

Mobilní web