Google předstihl ropaře Exxon Mobil. Je druhou největší firmou v USA | E15.cz

Google předstihl ropaře Exxon Mobil. Je druhou největší firmou v USA

Google předstihl ropaře Exxon Mobil. Je druhou největší firmou v USA
Centrála Googlu (ilustrační foto)
• 
ZDROJ: CC BY 2.0: romanboed via Flickr

ČTK
nos

Internetový gigant Google se stal podle tržní hodnoty druhým největším podnikem ve Spojených státech. Předstihl tak ropnou firmu Exxon Mobil. Jedničkou zůstává technologická společnost Apple.

Tržní hodnota Googlu při pátečním závěru obchodování na burze dosáhla 395,42 miliardy dolarů (zhruba osm bilionů korun), zatímco hodnota Exxonu činila pouze 392,66 miliardy dolarů. Apple měl hodnotu 463,55 miliardy dolarů.

Pětiletý vývoj ceny akcií společnosti Google

Graf 10. 2. 2014.Graf 10. 2. 2014.Autor: nosek.mn@gmail.com

Akcie Googlu od začátku loňského roku posílily o 66 procent. Firma je největším internetovým vyhledávačem na světě. Její operační systém Android navíc využívá většina chytrých mobilních telefonů. V uplynulém roce společnost zvýšila čistý zisk o pětinu na 12,9 miliardy dolarů.

Google má videokonferenční systém založený na Chromeboxu
Balík „Chromebox for meetings“ obsahuje kromě zmíněného malého počítače kvalitní webkameru s rozlišením Full HD (dle designu jde o Logitech C920), která automaticky přizpůsobuje rozlišení dle dostupného datového toku, disponuje autofokusem a optikou Carl Zeiss. Důležitou součástí je kvalitní mikrofon s reproduktorem, v tomto případě je vše integrováno v jednom. Mikrofon má filtr šumu a všesměrový příjem, reproduktor je vybaven i DSP čipem pro lepší kvalitu hlasu. Reproduktor s integrovaným mikrofonem obsahuje i základní tlačítka pro hlasitost nebo ukončení hovoru.

Autor: ČTK, nos
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!