MasterCard zvýšil zisk o 31 procent, z části díky úsporám

3.8.2010 16:31   |  

Karetní asociace MasterCard hospodařila ve druhém čtvrtletí s čistým ziskem 458 milionů dolarů (asi 8,6 miliardy korun), což je meziroční nárůst o 31 procent. Firmě, která je druhým největším vydavatelem platebních karet na světě, pomohly především úspory a částečně i zlepšení situace na trhu.

Management uvedl, že firmě se podařilo snížit výdaje o více než deset procent. Částečně je to ale výsledek snižování počtu zaměstnanců, k němuž společnost sáhla v loňském roce.

Celkově ale firma registruje na trhu mírné zlepšení, které měří objemem utracených peněz na kartách klientů. Výdaje se ale během čtvrtletí zvýšily hlavně v zahraničí, ve Spojených státech se příliš nezměnily. Zisk na akcii činil 3,49 USD ve srovnání se ziskem 2,67 USD před rokem. To je lepší výsledek, než s jakým počítali analytici. Ti v anketě agentury Reuters v průměru předpokládali, že MasterCard zvýší zisk na akcii pouze na 3,33 USD.

Akcie společnosti, která sídlí v Purchase ve státě New York, ale na výsledky zareagovaly poklesem. Krátce před začátkem obchodování na burze v New Yorku vykazovaly propad o 2,2 procenta na 198 dolarů. Nacházejí se tak v blízkosti ročního minima.


Sledujte zahraniční akcie online na E15.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Vznik železničního regulátora se přibližuje, schválil ho senát

Vznik železničního regulátora se přibližuje, schválil ho senát

Na rovný přístup státu při přidělování kapacity jednotlivým dopravcům na přeplněných železničních tratí bude dohlížet nový Úřad pro přístup k dopravní infrastruktuře, jehož vznik… více

Mobilní web