Německý úřad vyšetří náhlý růst akcií Volkswagenu | E15.cz

Německý úřad vyšetří náhlý růst akcií Volkswagenu

Německý úřad vyšetří náhlý růst akcií Volkswagenu
Volkswagen
• 
ZDROJ: čtk/AP

ČTK

Německý úřad pro regulaci finančního sektoru BaFin zahájil rutinní vyšetřování prudkého růstu ceny akcií německého automobilového koncernu Volkswagen. Dodala, že úřad mimo jiné prověří, zda nedošlo ke zneužití neveřejných informací při obchodování na burze.

Akcie Volkswagenu ve středu posílily o 6,6 procenta, dnes si připisují dalších zhruba šest procent. K jejich růstu napomáhají spekulace o tom, že se automobilka dohodla s americkými úřady na způsobu řešení svého emisního skandálu ve Spojených státech.

Zdroje agentury Reuters ve středu uvedly, že Volkswagen dospěl s americkými úřady k rámcové dohodě o řešení skandálu. Koncern údajně souhlasil, že zákazníkům v USA nabídne zpětný odkup až 500 tisíc menších naftových aut se softwarem umožňujícím obcházet americké emisní normy.

Vw/v

Americká agentura pro ochranu životního prostředí (EPA) loni v září Volkswagen obvinila, že do vozů s naftovými motory instaloval software umožňující při testování emisí skrývat vysoce nadlimitní hodnoty oxidů dusíku. Koncern tehdy přiznal, že ve Spojených státech je tímto softwarem vybaveno 482 tisíc vozů s dvoulitrovými motory. Později se ukázalo, že problém se v USA týká rovněž 85 tisíc vozů s třílitrovými motory.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!