Orco stahuje akci z pařížské burzy, zůstáva už jen ve Varšavě

Česko-lucemburská developerská společnost Orco Property Group požádala o stažení všech svých akcií z pařížské burzy Euronext Paris. Podnik předloni v září stáhl své akcie z pražské burzy. Už v roce 2011 se s nimi přestalo obchodovat v Budapešti.

Orco
7.1.2016 19:17   |  

Firma uvedla, že před podáním žádosti důkladně prošla své finanční výsledky a náklady spojené s kotací na pařížské burze. Vedení Euronextu její žádosti vyhovělo. Kotaci všech 314 507 629 kmenových akcií se skupina rozhodla zrušit dobrovolně. Akcie pařížskou burzu opustí 18. února.

Skupina Orco v prvních třech čtvrtletích loňského roku hospodařila s čistou ztrátou 20,8 milionu eur. Celkové tržby podniku se propadly na necelých deset milionů eur z téměř 85 milionů eur před rokem. Pokles tržeb dalo Orco do souvislosti zejména s prodaným polským projektem Zlota. Tento projekt firmě předloni přinesl tržby přes 63 milionů eur.

Akcie Orco na burze v Paříži

Firma uvedla, že uvažuje také o stažení všech svých akcií z regulovaných trhů na varšavské burze, předpokladem je však splnění regulačních a právních podmínek. S akciemi firmy by se v takovém případě poté obchodovalo pouze na regulovaném trhu lucemburské akciové burzy.

Společnost Orco vznikla v roce 1991 a je investorem, developerem a správcem nemovitostí v oblasti realit a hotelnictví ve střední Evropě. Firma podniká především v Praze, Berlíně, Varšavě a Budapešti, ale také na Slovensku a v Chorvatsku.


Čtěte také:

Developer Orco snížil navzdory propadu tržeb svoji ztrátu

Orco stáhne akcie z pražské burzy, důvodem jsou nízké obchody

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Sberbank rozdá ruskou národní platební kartu, platit s ní lze i v McDonaldu

Sberbank rozdá ruskou národní platební kartu, platit s ní lze i v McDonaldu

Po necelých deseti měsících od uvedení na trh bude ruské platební karty Mir vydávat i tamní největší banka. Sberbank začne s jejich emitací během září. K rozšíření karty, která má… více

Mobilní web