Polská personální agentura Work Service vstoupila na londýnskou burzu

Polská společnost Work Service, která je největší personální agenturou ve východní Evropě, vstoupila na londýnskou akciovou burzu. Stala se tak první polskou firmou, která má takzvaný duální listing a je současně jak na burze ve Varšavě, tak na burze v Londýně. Cílem vstupu na londýnský trh je snaha rozšířit investorskou základnu a expandovat na nové trhy, uvedla firma.

 Panorama čtvrti City of London
18.2.2016 20:12   |  

Tržní hodnota Work Service na varšavské burze dosahuje 771 milionů zlotých (4,7 miliardy korun). Firma působí ve 12 zemích Evropy a konkuruje předním světovým agenturám Adecco a Randstad či firmám Hays a Michael Page, s jejichž akciemi se rovněž obchoduje v Londýně.

„Budeme pokračovat v další expanzi, v geografické expanzi, stejně jako v upevňování našich pozic na současných trzích,“ řekl agentuře Reuters ředitel mezinárodních operací Work Service Adam Jenkins.

Dodal, že součástí strategie firmy zůstávají také akvizice. „Naším cílem je dostat se v příštích třech až pěti letech mezi pět největších v Evropě v našem sektoru. Přítomnost v Londýně nám pomůže tohoto cíle dosáhnout,“ podotkl Jenkins.

Manažer také řekl, že podnik má v plánu rozšířit základnu svých vlastníků o evropské fondy, které se specializují na malé a středně velké společnosti. K tomu jí Varšava nestačila.


Čtěte také:

Polská pošta zamíří na burzu, potřebuje peníze na rozvoj

Wizz Air vstoupil na burzu v Londýně, akcie rostly o dvě procenta

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Travel Service nabídne v letadlech Wi-Fi, podpoří tak evropský trend

Travel Service nabídne v letadlech Wi-Fi, podpoří tak evropský trend E15 exkluzivně

Největší český letecký dopravce Travel Service ze skupiny Unimex podnikatelů Šimáněho a Šmejkala nabídne od roku 2018 na palubě letadel zábavní portály, následovat by mělo také… více

Mobilní web