Zisk londýnské burzy LSE stoupl téměř o třetinu

Hrubý zisk provozovatele londýnské akciové burzy London Stock Exchange (LSE) v loňském roce stoupl o 31 procent na 643 milionů liber (22,5 miliardy korun). Dodala, že pokračuje v jednáních o spojení s německým burzovním operátorem Deutsche Börse.

Investor sleduje akciové grafy
4.3.2016 11:46   |  

Celkové příjmy společnosti LSE, která vlastní rovněž italskou burzu Borsa Italiana, loni stouply o 78 procent na 2,28 miliardy liber. Zaostaly však za očekáváním analytiků, kteří je podle průzkumu agentury Reuters odhadovali na zhruba 2,4 miliardy liber.

LSE a Deutsche Börse minulý týden oznámily, že jednají o fúzi, která by se uskutečnila formou výměny akcií. Vznikla by tak nová společnost, v níž by současní akcionáři Deutsche Börse vlastnili 54,4 procenta, zatímco akcionáři LSE by měli zbývajících 45,6 procenta. Zájem o převzetí LSE tento týden nicméně signalizovala také společnost Intercontinental Exchange (ICE), která je majitelem newyorské akciové burzy NYSE.

LSE dnes upozornila, že spojení s Deutsche Börse by přineslo výrazná pozitiva z hlediska příjmů i nákladů. K možné nabídce na převzetí ze strany společnosti ICE se nevyjádřila.

Deutsche Börse o převzetí LSE usilovala již dříve, poslední pokus vzdala v roce 2005 kvůli tlaku ze strany svých akcionářů, kteří se báli vysokých nákladů na převzetí.


Čtěte také:

Deutsche Börse a londýnská burza LSE opět jednají o spojení, akcie reagovaly růstem

Plán superburzy padl. Evropa zablokovala fúzi Deutsche Börse a NYSE

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Jsou britské vlaky přeplněné? Šéf labouristů možná nafingoval cestu na podlaze

Jsou britské vlaky přeplněné? Šéf labouristů možná nafingoval cestu na podlaze Video

Šéf britských labouristů Jeremy Corbyn vytvořil video, na kterém sedí na podlaze ve vlaku z Londýna do Newcastlu. Neměl si kam sednout, tvrdí a žádá zestátnění dopravce Virgin… více

Mobilní web