Aeroflot založil kvůli sankcím nového nízkonákladového přepravce | E15.cz

Aeroflot založil kvůli sankcím nového nízkonákladového přepravce

Aeroflot založil kvůli sankcím nového nízkonákladového přepravce
Airbus aerolinek Aeroflot
• 
ZDROJ: CC BY-SA 2.0: Axel Schwenke
16. září 2014 • 17:12
Vlajkový ruský letecký dopravce Aeroflot založil novou nízkonákladovou společnost, neboť jeho dceřiná firma Dobroljot kvůli západním sankcím proti Rusku zastavila činnost. Nové aerolinky nesou název Bjudžetnyj pěrevozčik (Dopravce s nízkými náklady), informovala zahraniční média.

Šéf státem ovládaného Aeroflotu Vitalij Saveljev tento krok avizoval už na konci srpna. Nový přepravce by měl nahradit nízkonákladový Dobroljot, který se v červenci ocitl na seznamu sankcionovaných firem, když členské státy Evropské unie schválily nové hospodářské sankce proti Rusku v souvislosti s jeho sporným postupem v ukrajinské krizi.

Aeroflot, který podobně jako například francouzsko-nizozemská skupina Air France-KLM nebo České aerolinie patří do aliance leteckých společností SkyTeam, má v nové firmě stoprocentní podíl.

Dobroljot provozoval mimo jiné linky na ukrajinský poloostrov Krym, který v březnu anektovalo Rusko. Fungoval šest týdnů. V Rusku, kde veškeré pokusy o provozování nízkonákladových aerolinek doposud selhávaly, byl podle agentury AFP považován za projekt velkého významu.

Autor: ČTK
 
>
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!