Aerolinky Ryanair zdvojnásobily zisk, pomáhá jim nízká cena ropy

Irské nízkonákladové aerolinky Ryanair ve třetím finančním čtvrtletí končícím v prosinci více než zdvojnásobily čistý zisk na 103 milionů eur (2,8 miliardy korun) ze 49 milionů eur před rokem. Firma potvrdila, že v celém finančním roce počítá se ziskem 1,175 až 1,225 miliardy eur.

Boeing 737 aerolinek Ryanair
1.2.2016 12:20   |  

Společnost rovněž předpověděla, že průměrná cena jejích letenek ve čtvrtém finančním čtvrtletí klesne o čtyři až šest procent poté, co se ve třetím čtvrtletí snížila o jedno procento. Ceny letenek podle agentury Reuters tlačí dolů levnější ropa, ostrá konkurence a zvýšená ostražitost po teroristických útocích v Paříži.

Celkové náklady Ryanairu ve třetím čtvrtletí klesly o pět procent, a to zejména díky zlevnění pohonných hmot. Ty se na celkových nákladech podniku podílejí zhruba 40 procenty.

Firma dnes rovněž oznámila, že hodlá nakoupit zpět vlastní akcie v hodnotě 800 milionů eur (téměř 22 miliard korun). Podniky se takovýmito nákupy snaží podpořit cenu zbývajících akcií, upozorňuje server BBC.


Čtěte také:

Ryanair Labs míří do Brna, zaměstnají 200 lidí

Ryanair popřel tvrzení, že bude přepravovat uprchlíky bez víz

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

WhatsApp chce zabít SMS, umožní firmám posílat zprávy přímo uživatelům

WhatsApp chce zabít SMS, umožní firmám posílat zprávy přímo uživatelům

Když v roce 2014 Facebook za 22 miliard dolarů pohltil 50členný startup WhatsApp, byl to velký krok – aplikace už v té době byla celosvětově oblíbená a používalo jí přes půl… více

Mobilní web