Airbus získal od Germanie velkou zakázku za 2,7 miliardy dolarů

aktualizováno Evropský výrobce letadel Airbus získal od německého soukromého přepravce Germania zakázku na 25 letounů A320neo v celkové katalogové hodnotě 2,7 miliardy dolarů (asi 66 miliard Kč). Airbus později v rámci druhého dne mezinárodního aerosalonu ve Farnborough u Londýna oznámil předběžnou dohodu s indickou GoAir o zakázce za zhruba 7,7 miliardy dolarů.

Ilustrační foto
12.7.2016 14:39   |  

Germania si rovněž u Airbusu vzala opci na nákup dalších 15 úsporných dvoumotorových strojů A320neo pro krátké a střední vzdálenosti. Germania má nyní flotilu složenou z letadel Airbusu i amerického Boeingu, uvedla ale, že až vyřadí z provozu starší boeingy 737-700, zůstane už jen u airbusů.


Přečtěte si: Bransonova Virgin Atlantic si koupila 12 airbusů za 4,4 miliardy


Boeing se s tím podle zdrojů agentury Reuters nechtěl smířit a snažil se před pondělním zahájením aerosalonu svého bývalého zákazníka získat zpět. První airbus Germania koupila teprve v roce 2010, předtím létala hlavně s boeingy.

Berlínská Germania se zaměřuje na Evropu, severní Afriku a Blízký východ. Nedávno firma uzavřela dohodu o spolupráci se španělskými aeroliniemi Air Europa.

GoAir, která je pátým největším leteckým přepravcem v Indii, si od Airbusu předběžně objednala 72 letounů A320neo. Transakce dopomůže GoAir v dalším růstu a naváže na objednávku stejného počtu týchž letadel z roku 2011, uvedla indická firma.

Airbus dnešními dohodami přebírá na prestižní přehlídce iniciativu v tradičním souboji s americkým Boeingem. Analytici nyní očekávají zpomalení nákupu nových letadel, protože oba giganti v uplynulých letech zaznamenali rekordní množství objednávek.


Čtěte také:

Bombardier vyzývá Airbus a Boeing, výsledek rozhodne o jeho budoucnosti

Airbus prodal podíl ve francouzském výrobci stíhaček. Získá 64 miliard

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Nákupy tureckých dluhopisů jsou spekulace, tvrdí agentura Moody's

Nákupy tureckých dluhopisů jsou spekulace, tvrdí agentura Moody's

Mezinárodní ratingová agentura Moody's Investors Service snížila hodnocení úvěrové spolehlivosti Turecka z investičního do spekulativního pásma. Tento krok může Turecku zvýšit… více

Mobilní web