Amazon letos v Evropě vytvoří tisíce pracovních míst

Největší světový internetový obchod Amazon plánuje vytvořit letos v Evropě několik tisíc pracovních míst. Za loňský rok v Evropě vytvořila deset tisíc nových míst, což je pro ni dosavadní rekord v tomto regionu. V současnosti zde má zhruba 40 tisíc zaměstnanců.

Amazon
22.1.2016 12:35   |  

„Poptávka po našich službách v Evropě je silnější, než kdy dříve…V roce 2015 jsme vytvořili přes 10 tisíc nových pracovních míst a tisíce dalších jich chceme vytvořit v roce 2016 pro lidi s různým vzděláním, zkušenostmi a dovednostmi - budeme potřebovat zaměstnance od vědců zabývajících se řečí a lingvistů, přes experty na digitální média až po zaměstnance distribučních a zákaznických center,“ uvedl viceprezident Amazonu EU pro oblast maloobchodu Xavier Garambois.

Amazon zahájil činnost na internetu v červenci 1995. Nyní je největším internetovým obchodem na světě a na špici amerických prodejců vystřídal firmu Walmart.

V České republice firma v roce 2013 otevřela centrum vráceného zboží v Dobrovízi u Prahy a loni v září tam spustila provoz svého prvního distribučního centra v České republice. Centrum pro vrácené zboží naopak plánuje přesunout z Dobrovíze do pražských Horních Počernic.

Distribuční centrum chtěla firma původně postavit i v Brně, od tohoto záměru ale ustoupila.


Čtěte také:

Amazon nabízí vlastní půjčky na zboží, splácet můžete až čtyři roky

Amazon odeslal na svátky rekordní počet zásilek

Amazon vytvoří další dva tisíce míst, v Praze postaví návratové centrum

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Jsou britské vlaky přeplněné? Šéf labouristů možná nafingoval cestu na podlaze

Jsou britské vlaky přeplněné? Šéf labouristů možná nafingoval cestu na podlaze Video

Šéf britských labouristů Jeremy Corbyn vytvořil video, na kterém sedí na podlaze ve vlaku z Londýna do Newcastlu. Neměl si kam sednout, tvrdí a žádá zestátnění dopravce Virgin… více

Mobilní web