Amazon letos v Evropě vytvoří tisíce pracovních míst

Největší světový internetový obchod Amazon plánuje vytvořit letos v Evropě několik tisíc pracovních míst. Za loňský rok v Evropě vytvořila deset tisíc nových míst, což je pro ni dosavadní rekord v tomto regionu. V současnosti zde má zhruba 40 tisíc zaměstnanců.

Amazon
22.1.2016 12:35   |  

„Poptávka po našich službách v Evropě je silnější, než kdy dříve…V roce 2015 jsme vytvořili přes 10 tisíc nových pracovních míst a tisíce dalších jich chceme vytvořit v roce 2016 pro lidi s různým vzděláním, zkušenostmi a dovednostmi - budeme potřebovat zaměstnance od vědců zabývajících se řečí a lingvistů, přes experty na digitální média až po zaměstnance distribučních a zákaznických center,“ uvedl viceprezident Amazonu EU pro oblast maloobchodu Xavier Garambois.

Amazon zahájil činnost na internetu v červenci 1995. Nyní je největším internetovým obchodem na světě a na špici amerických prodejců vystřídal firmu Walmart.

V České republice firma v roce 2013 otevřela centrum vráceného zboží v Dobrovízi u Prahy a loni v září tam spustila provoz svého prvního distribučního centra v České republice. Centrum pro vrácené zboží naopak plánuje přesunout z Dobrovíze do pražských Horních Počernic.

Distribuční centrum chtěla firma původně postavit i v Brně, od tohoto záměru ale ustoupila.


Čtěte také:

Amazon nabízí vlastní půjčky na zboží, splácet můžete až čtyři roky

Amazon odeslal na svátky rekordní počet zásilek

Amazon vytvoří další dva tisíce míst, v Praze postaví návratové centrum

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Obamová zazářila s řečí na demokratickém sjezdu. Chválí ji i republikáni

Obamová zazářila s řečí na demokratickém sjezdu. Chválí ji i republikáni

První dáma Spojených států na sjezdu Demokratické strany podpořila kandidaturu Hillary Clintonovou a postavila se proti volbě Donalda Trumpa prezidentem. Od komentátorů z obou… více

Mobilní web