Amazon otevře v Praze nový větší sklad pro vrácené zboží | E15.cz

Amazon otevře v Praze nový větší sklad pro vrácené zboží

Amazon otevře v Praze nový větší sklad pro vrácené zboží
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: e15/anna vackova

ČTK

Americký internetový obchod Amazon plánuje v pražských Horních Počernicích halu pro vrácené zboží. Práci by v ní mělo najít zhruba tři tisíce lidí. Nahradit by měla sklad pro reklamované zboží z Německa s tisícovkou zaměstnanců, který si nyní firma pronajímá v Dobrovízi u Prahy a už jí nestačí. Napsaly to dnešní Hospodářské noviny (HN).

Největší světový e-shop Amazon zároveň v Dobrovízi chystá spuštění činnosti distribučního centra, pro které přes léto nabral víc než tisíc zaměstnanců. Hala v Horních Počernicích o rozloze 40 tisíc metrů čtverečních by měla vyrůst v průmyslovém parku developera P3. Amazon ani společnost P3 údajnou dohodu nekomentovaly. Mluvčí českého Amazonu Karel Taschner ale deníku řekl, že rozšíření reklamačního centra dává smysl, protože firma roste v celé Evropě.

Společnost P3 už na novou halu vypracovala projekt a chtěla by ji začít stavět v říjnu, píšou HN. Stavba by měla být hotová na počátku druhého pololetí příštího roku, vyplývá z developerovy žádosti o posouzení vlivu stavby na životní prostředí. Nový obří sklad bude napojený na rychlostní silnici z Prahy do Mladé Boleslavi a má v něm být nepřetržitý směnný provoz. Původně chtěla firma P3 na pozemku postavit čtyři menší haly.

Developer P3 patří v Česku mezi tři největší hráče na trhu průmyslových nemovitostí. V Horních Počernicích si od něj prostory pronajímají například internetový obchod Mall, prodejce nábytku Ikea nebo obchod se zbožím pro domácí mazlíčky Pet Center.

Amazon nyní v Česku nabírá zaměstnance pro distribuční centrum v Dobrovízi, kde bude pracovat dva tisíce lidí na stálý úvazek a tři tisíce brigádníků v době špičky v předvánočním období. Centrum, které bude obsluhovat německý a rakouský trh, se má otevřít příští měsíc.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!