Amazon spouští vlastní aerolinku, chce mít až čtyřicet letadel | E15.cz

Amazon spouští vlastní aerolinku, chce mít až čtyřicet letadel

mit

Americký internetový obchod Amazon hodlá zlepšit způsob doručování zásilek zákazníkům. Pomoci mu v tom má letecká služba Prime Air, v jejímž rámci internetový obchod představil první letadlo zbarvené do firemního kabátu. Tím je nákladní Boeing 767-300, flotila by se měla postupně rozšířit až na čtyřicet strojů.

Amazon One, jak nové letadlo společnost pokřtila, bude sloužit zákazníkům služby Prime, kterým Amazon zaručuje bezplatné a rychlé doručení jejich zboží. Prime Air, jak se celá letecká divize firmy jmenuje, se do povědomí dostala v roce 2013, kdy představila doručování zásilek pomocí dronů. Tento nápad se však Amazonu zatím uskutečnit nepodařilo.

Amazon chystá spuštění vlastní velké platformy se streamovanou hudbou

Letadla, která budou flotilu Prime Air tvořit, si však Amazon nekoupí. Pronajme si je od dvou leteckých společností, které budou mít jejich provoz na starost. První představený letoun patří aerolince Atlas Air, od které si společnost pronajme celkem dvacet strojů. Další dvacítku Amazonu poskytne Air Transport Services Group. „Vytvoření vlastní sítě nákladních letadel nám umožní rozšířit přepravní kapacitu a urychlit přepravu zásilek,“ uvedl ve vyjádření společnosti její viceprezident Dave Clark.

Amazon svou aerolinkou Prime Air rozšiřuje své plány na lepší doručování zásilek. Minulý rok společnost představila svou flotilu čtyř tisíc nákladních návěsů pro kamiony, které se starají o rozvoz zboží po Americe. Amazon se také v minulosti snažil vytvořit síť řidičů osobních automobilů, jež by fungovala na principu aplikace Uber.

Autor: mit
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!