Automobilové veterány zažily skvělý rok, Ferrari překonalo rekordy

Kupci nabízeli v uplynulém roce za automobilové veterány rekordní částky. Nejdražším vydraženým autem v historii se loni stalo Ferrari 250 GTO z roku 1962. Zájemce za něj zaplatil 38,1 milionu dolarů, v přepočtu astronomických zhruba 883,5 milionu korun.

 Ferrari 250 GTO
6.1.2015 6:31   |  

To však není jediný velký prodej. Do první pětky nejdražších aut prodaných na aukci se loni dostaly celkem tři vozy. Všechny jsou z dílny italské automobilky Ferrari.

Investice do veteránů přinesly podle průzkumu společnosti Knight Frank za posledních pět let celkový výnos 111 procent. „Auta, která ještě před pár lety stála maximálně statisíce v eurech nebo dolarech, dosahují v posledních dvou třech letech na aukcích řádů milionů. To nikdo nemohl ani předpovědět, protože cenové skoky jsou velké zejména u vozů Ferrari z padesátých a šedesátých let,“ uvádí Radek Pokorný, spoluzakladatel fondu Engine Classic Cars – Automobile Fund. Ten investuje do automobilových veteránů.

Nejdražší vozy prodané v aukcích (v milionech dolarů)


Čtěte také:

Restart vztahů USA a Kuby možná pošle veterány do garáže

V únoru startuje investiční fond zaměřený na historická auta

Ferrari za třičtvrtě miliardy. V kalifornské aukci veteránů padl rekord

Autor: Vladan Gallistl

Komentáře

Čtěte také

Obchodní dohoda TTIP asi nebude, jednání podle Gabriela zkrachovala

Obchodní dohoda TTIP asi nebude, jednání podle Gabriela zkrachovala aktualizováno

Jednání o volném obchodu mezi Evropskou unií a Spojenými státy v podstatě zkrachovala. Televizi ZDF to řekl německý vicekancléř a ministr hospodářství Sigmar Gabriel. Plánovaná… více

Mobilní web