Automobilové veterány zažily skvělý rok, Ferrari překonalo rekordy

Kupci nabízeli v uplynulém roce za automobilové veterány rekordní částky. Nejdražším vydraženým autem v historii se loni stalo Ferrari 250 GTO z roku 1962. Zájemce za něj zaplatil 38,1 milionu dolarů, v přepočtu astronomických zhruba 883,5 milionu korun.

 Ferrari 250 GTO
6.1.2015 6:31   |  

To však není jediný velký prodej. Do první pětky nejdražších aut prodaných na aukci se loni dostaly celkem tři vozy. Všechny jsou z dílny italské automobilky Ferrari.

Investice do veteránů přinesly podle průzkumu společnosti Knight Frank za posledních pět let celkový výnos 111 procent. „Auta, která ještě před pár lety stála maximálně statisíce v eurech nebo dolarech, dosahují v posledních dvou třech letech na aukcích řádů milionů. To nikdo nemohl ani předpovědět, protože cenové skoky jsou velké zejména u vozů Ferrari z padesátých a šedesátých let,“ uvádí Radek Pokorný, spoluzakladatel fondu Engine Classic Cars – Automobile Fund. Ten investuje do automobilových veteránů.

Nejdražší vozy prodané v aukcích (v milionech dolarů)


Čtěte také:

Restart vztahů USA a Kuby možná pošle veterány do garáže

V únoru startuje investiční fond zaměřený na historická auta

Ferrari za třičtvrtě miliardy. V kalifornské aukci veteránů padl rekord

Autor: Vladan Gallistl

Komentáře

Čtěte také

Babiš start EET neodloží, systém se spustí ještě před Vánoci

Babiš start EET neodloží, systém se spustí ještě před Vánoci

Ministr financí Andrej Babiš (ANO) rozhodl, že neodloží o měsíc spuštění elektronické evidence tržeb (EET). Návrh Hospodářské komory původně zvažoval. Od 1. prosince se tak do… více

Mobilní web