Autopilot Tesly potřetí boural, firma vinu odmítá

Nový systém autonomního řízení, který do svých vozidel instaluje automobilka Tesla, měl další havárii. Tentokrát nezvládl řízení nejnovější Model X. Společnost však nemá v plánu systém z aut jakkoli stahovat.

 Tesla Model X
14.7.2016 14:14   |  

Poslední nehoda se udála v neděli na dálnici v americké Montaně. Nedaleko města Whitehall auto sjelo z dálnice, kde došlo ke kontaktu se svodidly. Následně se automobil zastavil o sloupek, nikdo z posádky se naštěstí nezranil.

Při vyšetřování řidič přiznal, že řízení naplno přenechal vozidlu a pustil ruce z volantu. Právě to však společnost Tesla řidičům nedoporučuje. „Na volant nikdo nevyvinul sílu déle než dvě minuty, je to jasné porušení podmínek používání systému,“ vyjádřila se společnost k nehodě. Celému incidentu pravděpodobně pomohlo i to, že se udál na komplikovaném úseku plném zatáček.

Přečtěte si: Autopilot vozu Tesla měl první smrtelnou nehodu

První nehoda automatického systému, ke které došlo 7. května, si dokonce vyžádala lidskou oběť. Tehdy Tesla Model S vjela se svým řidičem přímo pod návěs kamionu, který systém nedetekoval. K další nehodě došlo také 1. července, když Tesla vyletěla z dálnice a dopadla na střechu. Oba pasažéři museli být tehdy se zraněními odvezeni do nemocnice.

Tesla nyní chystá informovat uživatele o nebezpečích, která hrozí, když řízení naplno přenechají autonomnímu řízení. Dočasně zakázat tuto funkci ve vozidlech však firma zatím neplánuje, pouze nabádá řidiče k vyšší opatrnosti.

Čtěte také:

Tesla Motors bude v Číně stavět novou továrnu za 9 miliard dolarů

Nástup aut bez řidiče straší pojišťováky

Apple na autě pracuje téměř jistě, důkazů je víc než dost

Autor: mit

Komentáře

Čtěte také

Nákupy tureckých dluhopisů jsou spekulace, tvrdí agentura Moody's

Nákupy tureckých dluhopisů jsou spekulace, tvrdí agentura Moody's

Mezinárodní ratingová agentura Moody's Investors Service snížila hodnocení úvěrové spolehlivosti Turecka z investičního do spekulativního pásma. Tento krok může Turecku zvýšit… více

Mobilní web