AWT získala zakázku v Srbsku, za rok přepraví 60 tisíc tun dřeva

Železniční dopravce AWT získal zakázku na přepravu dřeva převáženého mezi Bosnou a Rumunskem. AWT Čechofracht má zajišťovat přepravu materiálu na území Srbska. Celkem jde o zakázku na přepravu 60 tisíc tun dřeva ročně, uvedl mluvčí společnosti Lukáš Kresač.

Lokomotiva společnosti AWT
21.12.2015 12:25   |  

Původně česká soukromá společnost AWT působí na Balkánském poloostrově dlouhodobě. „Známe velmi dobře místní trh a poměry, využíváme výhody dlouhodobých kontraktů,“ uvedl Zbigniew Klepacki, generální ředitel skupiny AWT. Hodnotu kontraktu společnost neuvedla.

AWT patří mezi největší soukromé železniční nákladní přepravce v Evropě. Ve svém vozovém parku má více než 160 lokomotiv a 5100 vozů. Na českém trhu má podíl přes 12 procent. Kromě paskovského terminálu provozuje v České republice více než 60 železničních vleček, vlastní přes 400 kilometrů vlastních tratí a zaměstnává přes 2000 lidí.

Letos se AWT stala součástí polské skupiny PKP Cargo, která je největším operátorem nákladní železniční dopravy v Polsku a druhým největším v Evropské unii.


Čtěte také:

Podíl ČD Cargo se na českém trhu propadl pod 70 procent

PKP Cargo chce po koupi české AWT propojit Balt s Jadranem

PKP Cargo získá Bakalovu dopravní firmu AWT, za tři miliardy

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

David Marek: Řecko a čtyřicet let trpělivosti

David Marek: Řecko a čtyřicet let trpělivosti

Asi by to nebylo normální léto v eurozóně, kdyby se nemusela řešit finanční situace v Řecku. Loňské prázdniny začaly velkolepým dramatem, kdy to už už vypadalo na odchod Řeků z… více

Komerční prezentace
Mobilní web