Bransonovy americké aerolinky jsou prý na prodej, firma už má zájemce

Americká letecká společnost Virgin America kontaktuje potenciální kupce a najala si finanční poradce pro možný prodej celé firmy nebo její části. Agentuře Bloomberg to sdělily informované zdroje. Firmu založil v roce 2007 britský miliardář Richard Branson, jehož skupina Virgin Group má ve Virgin America čtvrtinový podíl.

Airbus A320 aerolinek Virgin America
23.3.2016 18:00   |  

Podle zdrojů se už firmě ozvali možní zájemci o převzetí. Žádné rozhodnutí ale nepadlo a Virgin America si svůj prodej stále ještě může rozmyslet, uvedly zdroje, které si nepřály být jmenovány. Zástupci firmy zprávu nekomentovali.

Akcie Virgin Ameica po zprávě vyskočily až o 15 procent a obchodování s nimi newyorská burza dočasně zastavila. Tržní hodnota firmy po tomto vzestupu dosáhla 1,5 miliardy dolarů (36 miliard korun), uvedl Bloomberg.

Virgin America má sídlo v Kalifornii a nabízí lety po Spojených státech. Branson jí tento měsíc pomohl zavést novou linku ze San Franciska do Denveru.

Firma v listopadu 2014 vstoupila na burzu a prodala investorům část svých akcií za 353 milionů dolarů. Její tržní hodnota tehdy činila 1,24 miliardy USD.


Čtěte také:

Vemte si dovolenou, kdy chcete, nabídl zaměstnancům šéf Virgin Group

Podívejte se: Virgin Galactic má náhradu za ztroskotaný raketoplán

Musk a Branson chtějí poskytovat internet z vlastních družic

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Prodej firem v Česku vázne, světový tisk peněz žene ceny nahoru

Prodej firem v Česku vázne, světový tisk peněz žene ceny nahoru

Měnová politika centrálních bank založená na vypouštění stále nových a nových peněz do oběhu vede k růstu cen firem. Jejich nákupy pak drhnou. Velké transakce s podniky začínají… více

Mobilní web