Bratislavský dopravní podnik bude najímat studenty pro řízení tramvají

Bratislavský městský dopravní podnik (DPB), který se potýká s nedostatkem řidičů, chce do svých řad přilákat studenty vysokých škol. V rámci brigády by po absolvování příslušného výcviku mohli řídit tramvaje.

 Škoda 30T Dopravního podniku Bratislava
30.3.2016 13:52   |  

„Chystáme se oslovit studenty, kteří mohou mít v některých studijních odborech relativně problematický start do života a uplatnění (v praxi). Zda s námi zůstanou jen během studia, nebo zůstanou natrvalo, je samozřejmě předčasné říct. Budeme usilovat o to, aby s námi zůstali co nejdéle,“ uvedl generální ředitel DPB Milan Urban.

Podle slovenských medií se dopravce inspiroval u kolegů z Brna. Tamní dopravní podnik vypsal inzerát ohledně možnosti dlouhodobé brigády pro vysokoškolské studenty starší 21 let, kteří budou moci v létě absolvovat kurzy řidičů tramvají. Podobné brigády pro studenty vysokých škol se podniku už v minulosti osvědčily.

Chystáme se oslovit studenty, kteří mohou mít v některých studijních odborech relativně problematický start do života a uplatnění

Pro získání oprávnění k řízení tramvají platí na Slovensku mírnější podmínky než v případě řidičů autobusů a trolejbusů, jejichž příprava je také nákladnější. K řízení tramvají postačí zájemcům řidičské oprávnění na osobní motorová vozidla, dále musejí absolvovat výcvik a splnit další podmínky pro získání zvláštního průkazu.

Vozový park tramvají DPB obnovuje novými soupravami od plzeňské Škody Transportation, která uspěla v dřívějším tendru bratislavského dopravního podniku.


Čtěte také:

Brno koupí 20 tramvají od plzeňské Škody. Vyjdou na víc než miliardu

Obliba SMS jízdenek roste, Brňané za ně dali rekordních 67 milionů

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Ropa je nejlevnější za poslední tři měsíce

Ropa je nejlevnější za poslední tři měsíce aktualizováno

Světové ceny ropy dnes výrazně klesly, americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) se tak dostala na tříměsíční minimum pod 43 dolarů za barel. Ceny tlačí dolů obavy… více

Mobilní web